ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
InPost Pay

Wygląda na to, że InPost wprowadzi swój własny system płatności InPost Pay

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

InPost Pay został zarejestrowany w Urzędzie Patentowym jako nowy znak. Może to oznaczać, że firma przygotowuje się do wprowadzenia swojego systemu płatności. Wcześniej widzieliśmy już podobną sytuację, kiedy InPost zarejestrował znak Fresh, by niedługo później uruchomić swoją usługę. Obecnie nie wiemy, czy rejestracja nowego znaku towarowego faktycznie wprowadzi system płatności, czy jest tylko jakiegoś rodzaju zabezpieczeniem.

InPost Pay – rejestracja znaku towarowego

InPost Pay

Rozwój InPostu jest wręcz czymś niesamowitym. Co chwila pojawiają się nowe paczkomaty czy usługi, jak ostatnio Elektro Zwroty. Oprócz samego dostarczania paczek, InPost rozwija także swoje inne usługi, jak chociażby wspomniany InPost Fresh. Tutaj mówimy o dostarczaniu zakupów spożywczych do domu, ale widać, że firma szuka kolejnych rozwiązań dla siebie. Tym może być właśnie wprowadzenie własnego systemu płatności InPost Pay.

Opis w Urzędzie Patentowym wskazuje na to, czego możemy się spodziewać po InPost Pay : „oprogramowania do płatności elektronicznych związanych z usługami pocztowymi i kurierskimi, terminalami do płatności elektronicznych związanych z usługami pocztowymi i kurierskimi, oprogramowaniem mobilne oraz programami komputerowymi do obsługi płatności związanych z usługami pocztowymi i kurierskim; obsługi płatności i przetwarzanie płatności związanych z usługami pocztowymi i kurierskimi, usługi płatności bezdotykowych.”

Zobacz też: Miasto Wrocław i InPost podają sobie ręce – lokalizacje paczkomatów będą konsultowane.

Niewykluczone, że InPost Pay będzie podobnym rozwiązaniem do Allegro Pay, ale firma jeszcze nie komentuje nowego znaku towarowego. Zostają nam więc jedynie domysły, czym może być nowa rzecz w portfolio firmy. Pod warunkiem, że ta faktycznie zostanie wprowadzona, ale o tym zapewne przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Źródło: DlaHandlu / Cashless

Sprawdź najnowsze wpisy