ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
akcja sms-owa ministerstwa zdrowia

Wielka akcja SMS-owa Ministerstwa Zdrowia — kto dostanie wiadomość?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

W piątek rozpoczęła się akcja SMS-owa Ministerstwa Zdrowia, która ma zachęcać do szczepień przeciwko koronawirusowi. Tylko pierwszego dnia całego przedsięwzięcia resort wysłał ok. 15 milionów wiadomości. Wiemy, jaka jest treść rozsyłanych SMS-ów oraz kto i kiedy je otrzyma.

Akcja SMS-owa Ministerstwa Zdrowia

akcja sms-owa ministerstwa zdrowia

Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych! Od (data) możesz zapisać się na dawkę przypominająca i wydłużyć o rok Twój certyfikat. Więcej na gov.pl/szczepimysie – tak wygląda pierwszy SMS od Ministerstwa Zdrowia. Resort wysłał w piątek wiadomości o tej treści do 12,25 milionów osób. SMS dotarł (lub dotrze w najbliższym czasie) do osób w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Na tym jednak nie koniec.

Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych! Możesz już zapisać się na dawkę przypominającą. Wydłuży to Twój certyfikat o rok. Zadzwoń pod bezpłatny numer 989 – tak brzmi kolejna wiadomość od ministerstwa. Otrzymują ją osoby w pełni zaszczepione w dniu, w którym mogą się zapisywać na kolejną dawkę szczepionki. W piątek resort zdrowia wysłał 3,25 milionów takich SMS-ów.

Czytaj także: WOT powołuje grupę, która ma reagować na obrażanie żołnierzy w internecie

Jak wyjaśnia minister zdrowia dr Adam Niedzielski, resortowi zależy na jak najszerszym rozpropagowaniu szczepienia przypominającego i zbudowaniu większej odporności społeczeństwa. SMS ma być narzędziem do zwiększania zainteresowania szczepieniem.

źródło: MZ

Sprawdź najnowsze wpisy