ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WOT grupa Honor

WOT powołuje grupę, która ma reagować na obrażanie żołnierzy w internecie

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) podjął decyzję, zgodnie z którą działalność rozpoczyna grupa zadaniowa Honor. To specjalny zespół żołnierzy, którzy mają reagować na wypowiedzi obrażające ich kolegów w sieci. Zdaniem formacji, internet jest wykorzystywany do budowania nienawiści wobec służb mundurowych, w tym WOT.

Grupa „Honor” powołana przez dowódcę WOT

Trwający kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy budzi niemałe emocje w społeczeństwie. Obiektem kontrowersji są m.in. działania polskich służb, którym w ostatnim czasie zarzuca się niehumanitarne traktowanie migrantów czy brutalne zatrzymanie trójki dziennikarzy. Dowództwo WOT twierdzi jednak, że trwa wojna hybrydowa, a internet jest wykorzystywany jako narzędzie do wywołania nienawiści wobec żołnierzy.

Dowódca WOT powołał grupę Honor. Jej zadania są następujące:

  • reagowanie na wypowiedzi osób publicznych szkalujące honor żołnierza
  • wyszukiwania treści w mediach społecznościowych, w postach oraz komentarzach w sieci
  • przyjmowanie zgłoszeń od żołnierzy i innych osób, które poczuły się dotknięte wypowiedziami na temat WOT zamieszczonymi w sieci
  • kwalifikowanie wypowiedzi na temat WOT opublikowanych w internecie i kierowanie ich z odpowiednim wnioskiem do sądu

Czytaj także: Policja aresztowała nastolatka – to była największa tego typu kradzież kryptowalut w historii

W zespole powołanym przez WOT znaleźli się m.in. prawnicy i studenci prawa. Za koordynację prac grupy odpowiada Szef Oddziału Prawnego Dowództwa WOT. Za wykonywanie obowiązków w ramach grupy żołnierze dostaną punkty w kwalifikacjach do Kursów SONDA i AGRYKOLA. Ich działania znajdą też odzwierciedlenie w opiniowaniu żołnierzy.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy