ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Edge z trybem oszczędnym

Microsoft chwali się, że Edge to gwarancja dłuższej pracy na baterii

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Bateria w laptopie, jak mocna by nie była, to w sytuacji kiedy czeka nas dużo pracy, a gniazdko jest daleko, okazuje się zbyt słaba. Rozwiązaniem tego problemu jest najnowsza wersja Microsoft Edge. W aktualizacji zagościł nowy tryb wydajności, który znacząco obniża zużycie procesora i pamięci, potencjalnie wydłużając żywotność baterii kosztem surowej wydajności. Funkcja powinna się włączyć, gdy bateria jest słaba, choć jest też przełącznik w ustawieniach umożliwiający wcześniejszą aktywację, lub też dezaktywację opcji.

Microsoft Edge z trybem oszczędnym

Microsoft Edge z trybem oszczędnym

Wydłużony czas pracy to jednak niejedyny atut nowej wersji Edge. Microsoft zadbał o łatwiejszą aktualizację haseł w wewnętrznym menadżerze. Teraz sekcja haseł w ustawieniach Edge pozwala teraz łatwo aktualizować hasła do witryn przyciskiem zmień. Udogodnienie działa tylko dla niektórych stron, jednak Microsoft obiecał kompatybilność z większą liczbą portali w najbliższych miesiącach. Dodatkowo w przeglądarce pojawić ma się porównywarka cen biorąc pod uwagę ich zmianę w historii.

Zobacz też: Hextech Mayhem: A League of Legends Story to trudna gra na chwilę

Wróćmy jednak do oszczędzania baterii. Oczywiście funkcje takie nie są nowością. Na przykład w zeszłym roku Google wprowadził w Chrome kilka usprawnień mających ten sam cel. Jednak jeśli tryb wydajności w Edge okaże się bardziej efektywny, nie będąc przy tym zbyt uciążliwym, to Microsoft zyska mocny argument, który na pewno przekona wiele osób będących ciągle w podróży i często z dala od gniazdek elektrycznych.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy