ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google aktualizuje Mapy do wersji 9.13 – co nowego?

Autor: Jędrzej Markiewicz Kategoria: Newsy
google-maps-logo-wallpaper

Najpopularniejsze elektroniczne mapy od Google doczekały się kolejnej aktualizacji. Tym razem do dyspozycji dostaliśmy dwa usprawnienia, a także informację o jeszcze jednym, który ma dołączyć do reszty już niebawem.

Pierwszym z nich jest nowa funkcjonalność Street View, który od teraz po przytrzymaniu dowolnego pola, na mapach wyświetli nam obrazek związany z tym miejscem. Przed wyjściem z domu możemy więc sprawdzić na dostępnej miniaturce, gdzie dokładnie się udajemy.

maps 9 13

Drugą przydatną aktualizacją jest sprawne dodawanie brakujących firm do map za pomocą panelu bocznego. Możemy zatem dopisać brakującą restaurację, czy bar do danego adresu, albo też wpisać własną działalność – bez czekania na weryfikacje przez Google. Zastanawia jednak, czy nie spowoduje to chaosu w aplikacji, tym bardziej jeśli ktoś postanowi wpisać parę fikcyjnych firm.

foodography

O ostatnim, nadchodzącym dopiero usprawnieniu patrzę z lekkim przymrużeniem oka. Google planuje dodać do swojej aplikacji „foodography”, fotografie jedzenia. Ten powszechny już dzisiaj zwyczaj robienia zdjęć wszystkiego, co tylko zamierzamy zjeść, widocznie Google postanowiło wykorzystać. Niebawem będzie można podzielić się z innymi, gdzie w mieście można zjeść smaczny posiłek i załączyć jego faktyczny wygląd. Ciekawe, kiedy przyjdzie czas na selfie?

Źródło: Androidpolice.com

Sprawdź najnowsze wpisy