ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowy Jork zakaże wydobycie BitCoina?

Policja aresztowała nastolatka – to była największa tego typu kradzież kryptowalut w historii

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Policja w Kanadzie podaje, że niedawno aresztowała nastolatka, który rzekomo ukradł kryptowaluty o wartości 46 milionów dolarów kanadyjskich, czyli ponad 150 milionów złotych, od jednej osoby w Stanach Zjednoczonych. Tym samym jest to największą w historii kradzieżą kryptowaluty z udziałem jednej osoby.

Największa kradzież kryptowalut w historii

Największa kradzież kryptowalut w historii

Właściciel waluty padł ofiarą ataku typu SIM swap. Numer jego telefonu komórkowego został skradziony i wykorzystany do przechwycenia żądań uwierzytelnienia dwuskładnikowego, umożliwiając w ten sposób dostęp do chronionych kont. Część skradzionych pieniędzy została wykorzystana do zakupu rzadkiej nazwy użytkownika w grach online, co ostatecznie pozwoliło policji w Hamilton, jak również FBI i US Secret Service Electronic Crimes Task Force, zidentyfikować właściciela konta. Policja zajęła około 7 milionów dolarów kanadyjskich dolarów w skradzionej kryptowalucie, gdy aresztowała nastolatka.

Zobacz też: Windows 11 22504 zapowiada interesujące funkcje – jest ich sporo!

Rok 2021 był rekordowy jeśli mowa o kradzieży kryptowalut. W czerwcu inwestorzy w Republice Południowej Afryki stracili prawie 3,6 miliarda dolarów w Bitcoinach, gdy założyciele jednej z największych giełd kryptowalutowych w kraju zniknęli. W tym samym miesiącu policja w Wielkiej Brytanii skonfiskowała około 158 milionów dolarów w różnych walutach cyfrowych. Była to największa konfiskata tego typu w historii kraju.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy