ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
FTC blokuje przejęcie ARM przez Nvidię

Tego się raczej nie spodziewaliśmy – Nvidii w przejęciu ARM przeszkadza USA

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nvidia stara się o regulacyjne zatwierdzenia przejęcia Arm w wielu państwach, ale firma napotyka przeszkody w zasadzie wszędzie. O tym, że Wielka Brytania tymczasowo zablokowała cały proces, pisał wczoraj Adrian. Okazuje się jednak, że Amerykańska Federalna Komisja Handlu również wyraziła obawy dotyczące przejęcia. Jednak w tym przypadku za samymi obawami idą także realne ograniczenia.

USA blokuje przejęcie ARM przez Nvidię

USA blokuje przejęcie ARM przez Nvidię

Nvidia wydała w tej sprawie następujące oświadczenie:

Regulatorzy z amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu (FTC) wyrazili obawy dotyczące transakcji, a my jesteśmy zaangażowani w dyskusje z FTC dotyczące środków zaradczych w celu rozwiązania tych obaw.

Obawy amerykańskiej FTC nie są znane, ale jest więcej niż prawdopodobne, że są one bardzo podobne do tych wyrażanych przez antykonkurencyjnych regulatorów z UE i Wielkiej Brytanii. Nvidia bardzo potrzebuje zasobów procesorów, aby zająć się centrami danych, obliczeniami o wysokiej wydajności (HPC), obliczeniami brzegowymi i segmentami motoryzacyjnymi. Jednak po przejęciu Arm i opracowaniu własnych rozwiązań dla wspomnianych segmentów, będzie konkurować z licencjobiorcami tej technologii, samemu trzymając ją w garści.

Zobacz też: Obcy: Izolacja zmierza na Androida – premiera jeszcze w tym roku

Podczas gdy zarząd Nvidii zapewnia, że będzie udostępniać licencje wszystkim na dotychczasowych zasadach bez próby walki z konkurencją, to wiele firm i organów regulacyjnych najzwyczajniej w to nie wierzy. I szczerze mówiąc trudno się im dziwić. Wiele więc wskazuje na to, że przejęcie nie dojdzie do skutku, co może okazać się olbrzymim ciosem dla Zielonych.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najnowsze wpisy