ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
LG GeForce NOW

Telewizory od LG z NVIDIA GeForce NOW – webOS wzbogaci się o granie w chmurze

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Można powiedzieć, że nadciąga rewolucja w graniu w chmurze. Aplikacja NVIDIA GeForce NOW dostępna będzie na telewizorach LG z webOS. Już w tym tygodniu ma pojawić się wersja beta aplikacji w LG Content Store, a tym samym będzie można zacząć testować to rozwiązanie na telewizorach. Granie w chmurze wchodzi właśnie na wyższy poziom.

Telewizory LG z aplikacją NVIDIA GeForce NOW

LG GeForce NOW

Granie w chmurze staje się coraz popularniejsze i coraz szerzej dostępne. Można powiedzieć, że na tym konkretnym rynku jest jedynie garstka graczy, a najbardziej wyróżniają się NVIDIA i Microsoft. Ostatnio firma z Redmond mocno postawiła na rozwiązania chmurowe i otworzyła dostęp do nich na konsolach Xbox One oraz Xbox Series X i Series S. Dalej to jednak wymaga dodatkowego sprzętu, by móc grać w chmurze na telewizorze. Niedługo się to zmieni, ale pod warunkiem, że będziemy posiadali odbiornik od LG.

Telewizory LG z systemem webOS doczekają się aplikacji NVIDIA GeForce NOW i do grania będzie potrzeba jedynie kontrolera. Nie ma więc potrzeby dodatkowej przystawki do telewizora. Mowa o telewizorach LG 4K OLED, QNED Mini LED i NanoCell 2021, a aplikacja dostępna będzie na 80 rynkach. Niestety, ale nie wiemy jeszcze na jakich dokładnie, ale podejrzewamy, że Polska także będzie wśród nich. Oczywiście dzięki aplikacji będzie można korzystać z darmowego dostępu, ale też i tego płatnego. Teraz tylko czekać na udostępnienie aplikacji i można grać.

Zobacz też: NVIDIA GeForce NOW RTX 3080 – nowa wersja subskrypcji dla bardziej wymagających.

Klienci LG oczekują najlepszych gier na dużym ekranie.  Partnerstwo z marką NVIDIA w celu udostępnienia usługi GeForce NOW właścicielom telewizorów LG jest oznaką naszego zaangażowania w dostarczanie najlepszych wrażeń z gier na telewizorach LG z systemem webOS.

Lee Sang-woo, starszy wiceprezes ds. korporacyjnej strategii biznesowej w firmie LG Electronics Home Entertainment

Źródło: LG informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy