ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei Watch GT Runner

Huawei Watch GT Runner oficjalnie zaprezentowany – biegacze będą zadowoleni

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Huawei Watch GT Runner to nowy smartwatch w portfolio producenta. Kolejny zaprezentowany w ciągu ostatnich miesięcy. Ostatnio w Polsce pojawił się Huawei Watch GT 3, a ten sprzęt jest po prostu jego kolejną wersją. Tym razem taką, która ma być skierowana do osób, które nie wyobrażają sobie życia bez biegania. Co oferuje smartwatch?

Huawei Watch GT Runner oficjalnie

Huawei Watch GT Runner

Czym wyróżnia się wersja Runner od zwykłego Watch GT? Przede wszystkim modułem GPS, który ma być znacznie dokładniejszy, niż w przypadku innych zegarków i korzysta z podwójnych pasm częstotliwości. Dzięki temu zapis tras ma być szczegółowy, jak nigdy wcześniej, bo i zegarek ma obsługiwać pięć systemów pozycjonowania . Osoby, którym zależy na tym, by mieć jak najdokładniejszy zapis swoich treningów powinny być więc zadowolone. Do tego dochodzi także koperta wykonana ze stopów aluminium, by jak najmniej ograniczyć zakłócenia dla sygnału GPS. Przez to sam smartwatch waży niewiele (38,5 gramów przy wymiarach 46,4 x 46,4 x 11 mm).

Wizualnie sprzęt niewiele się zmienił względem podstawowej wersji Watch GT 3. Dalej mamy tutaj jeden przycisk funkcyjny oraz obrotową koronkę do poruszania się po menu zegarka. Wyświetlacz AMOLED ma średnicę 1,43 cala, a sprzęt jest dość spory (46 mm). Do tego dochodzi jeszcze wodoodporność 5 ATM oraz moduł NFC. Ten można wykorzystać do płatności zbliżeniowych, choć nie z wykorzystaniem Google Pay.

Zobacz też: Motorola Moto Watch 100 oficjalnie zaprezentowana.

Na jednym ładowaniu zegarek wytrzyma do dwóch tygodni, a przy intensywnym korzystaniu ten czas ma skrócić się do około tygodnia. Na pokładzie znalazł się system czujników Huawei TruSeen 5.0, więc mamy możliwość mierzenia m.in. tętna, SpO2 czy poziomu stresu i jakości snu. Jest także ponad 100 różnych trybów sportowych i osobisty trener. Sprzęt pojawi się w Chinach, gdzie wyceniono go na 2188 juanów, czyli około 1400 złotych.

Źródło: Huawei

Sprawdź najnowsze wpisy