ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Android 12L data premiery

Android 12L z datą premiery – tablety na Androidzie zmienią się już wkrótce

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Google ogłosiło pracę nad Androidem 12L. W ramach nowego systemu gigant obiecuje optymalizacje i nowe funkcje dla urządzeń z dużymi ekranami. Pierwszy build Developer Preview już zawierał nowy dwukolumnowy układ dla obszarów systemu, pasek zadań dla urządzeń z dużymi ekranami i inne, drobne usprawnienia. Teraz natomiast dowiedzieliśmy się, kiedy możemy się spodziewać oficjalnej premiery systemu.

Android 12L data premiery

Android 12L data premiery

Android 12L Beta 2 pojawi się w grudniu, natomiast API systemu ma być już wtedy w wersji finalnej, więc twórcy aplikacji będą mogli upewnić się, że ich programy działają. Druga beta będzie również pierwszym wydaniem, które będzie się identyfikować jako API Level 32. Trzecie i ostatnie wydanie beta Androida 12L spodziewane jest w lutym 2022 roku, a ostateczne wydanie pojawi się przed końcem pierwszego kwartału 2022 roku.

Zobacz też: [Promocje dnia] HP 15s, Hitachi QLED 65HAQ7350, Sony WF-1000XM4 ANC i więcej super okazji!

Nadal nie jest jasne, jak wiele urządzeń spoza własnej linii Google Pixel będzie w stanie uczestniczyć. Lenovo potwierdziło, że beta będzie dostępna w P12 Pro. Nie wiadomo jednak, jak sytuacja ma się w przypadku innych producentów, ani czy w ogóle wpłynie w zauważalny sposób na obsługę systemu. Google dość długo ignorowało tablety, więc producenci sięgnęli po autorskie rozwiązania zawarte w nakładkach systemowych. Trzeba także przyznać, że wiele z nich, jak chociażby te od Samsunga, stoją na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Nie oznacza to jednak, że Android 12L, chociażby działający pod spodem, nie przyniesie tu szeregu korzyści.

Źródło: XDA

Sprawdź najnowsze wpisy