Chiński atak na kryptowaluty

Chiny wyrzuciły członka Partii Komunistycznej z powodu kryptowalut

2 minuty czytania
Komentarze

Wygląda na to, że nawet członkowie Komunistycznej Partii Chin nie są odporni na krajowy zakaz wydobywania kryptowalut. Centralna Komisja Inspekcji Dyscypliny ogłosiła w sobotę, że wydaliła Xiao Yi, byłego wiceprzewodniczącego Politycznej Konferencji Konsultatywnej prowincji Jiangxi, za złamanie tego zakazu i przymykanie oka na innych.

Wyrzucony z partii w Chinach za kryptowaluty

Wyrzucony z partii w Chinach za kryptowaluty
Fot. Pixabay

Yi został uznany za biorącego łapówki, nadużywającego swojej pozycji w sposób korupcyjny i zezwalającego na wydobywanie kryptowalut. A wszystko to przez zwykłe wydobycie Tym samym partia zasygnalizowała, że nawet jej członkowie nie powinni zajmować się kryptowalutami. Osobno, Narodowa Komisja Rozwoju i Reform powiedziała, że Chiny posuwają się naprzód w swoich wysiłkach, aby stłumić operacje wydobywania kryptowalut w kraju. Wiele prowincji oficjalnie zakazało wydobycia, jednak wciąż nie wszystkie, co irytuje centralne władze.

Zobacz też: Nowy Windows Media Player wygląda pięknie! Aż chce się korzystać

Władze Chiny poinformowały, że 10 listopada wdrożyły kolejny etap pracy nad całkowitym zakazem, wymagając od wszystkich prowincji, regionów i gmin, aby skutecznie przyjęły odpowiedzialność terytorialną, stworzyły system, monitorowały, oczyszczały i korygowały działalność związaną z wydobywaniem wirtualnych walut w regionie, a także ściśle badały i karały działalność wydobywczą prowadzoną w salach komputerowych jednostek państwowych.

Zobacz też: Gorzej być nie mogło… HBO GO zaplanowało usunięcie ponad 30 rewelacyjnych filmów i seriali!

Komisja uderzy również w górników tam, gdzie boli: w ich portfele. W oświadczeniu zasugerowano, że każdy, kto płaci mieszkalne ceny energii elektrycznej, a został przyłapany na wydobywaniu kryptowaluty, będzie zmuszony do płacenia karnych cen energii elektrycznej. Te oddzielne ogłoszenia sugerują, że rząd Chin nie zamierza w najbliższym czasie zmienić zdania w sprawie zakazu wydobywania kryptowalut. Niezależnie od tego, czy chodzi o urzędników przyjmujących łapówki, aby odwracać wzrok od operacji wydobywczych, czy o nielegalnych górników kradnących moc, chiński rząd obserwuje i jest gotowy do podjęcia działań.

Źródło: Tomshardware

Motyw