ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Powrót BSoD w Windows 11

Śmierci w czerni nie do twarzy – Microsoft przywraca błękit w Windowsie 11

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Ekran śmierci nigdy nie jest czymś chętnie oglądanym przez użytkowników. Jednak nawet tutaj nostalgia okazała się bardzo silna. Widok czarnego ekranu śmierci bardzo irytował użytkowników Windowsa 11. Jednak nie tyle z powodu problemów z systemem — chociaż to na pewno też — ile z powodu… koloru. Ludzie zaczęli bowiem masowo żądać od Microsoftu powrotu niebieskiego ekranu śmierci. Ten natomiast się ku temu przychylił.

Powrót BSoD w Windows 11

Powrót BSoD w Windows 11

Na początku lipca członkowie Windows Insider Program zaczęli widzieć czarny ekran śmierci w Windows 11 preview zamiast zwykłego niebieskiego. Była to największa zmiana w konstrukcji komunikatu o błędzie od 2016 roku, kiedy to pojawiły się kody QR umożliwiające łatwiejsze rozpoznanie błędu. Chociaż dla wielu istotniejsze może być pojawienie się smutnej buzi w 2012 roku. Okazuje się jednak, że czarna śmierć jest nieco zbyt… ostateczny. A przecież po takim komunikacie trzeba mieć nadzieję, że nie pojawi się on znowu, prawda?

Zobacz też: Rosja celowo naraziła ISS na zniszczenie – naukowcy z całego świata są wściekli

W związku z tym Microsoft w ramach aktualizacji bug-fix (numer wersji 22000.346) dla Windowsa 11 do swoich kanałów Beta i Release Preview Insider umieścił zmianę opisaną w następujący sposób:

Zmieniliśmy kolor ekranu na niebieski, gdy urządzenie przestaje działać lub pojawia się błąd zatrzymania tak jak w poprzednich wersjach Windowsa.

Niebieski ekran śmierci istnieje od wczesnych lat 90. Microsoft nigdy nie wyjaśnił jednoznacznie, dlaczego zmienił kolor w Windows 11, choć przypuszczalnie była to część strategii nowy system operacyjny, nowy wygląd. No cóż, jak widać, nie wszystkie zmiany są potrzebne.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy