Ekran śmierci nigdy nie jest czymś chętnie oglądanym przez użytkowników. Jednak nawet tutaj nostalgia okazała się bardzo silna. Widok czarnego ekranu śmierci bardzo irytował użytkowników Windowsa 11. Jednak nie tyle z powodu problemów z systemem — chociaż to na pewno też — ile z powodu… koloru. Ludzie zaczęli bowiem masowo żądać od Microsoftu powrotu niebieskiego ekranu śmierci. Ten natomiast się ku temu przychylił.

Powrót BSoD w Windows 11

Powrót BSoD w Windows 11

Na początku lipca członkowie Windows Insider Program zaczęli widzieć czarny ekran śmierci w Windows 11 preview zamiast zwykłego niebieskiego. Była to największa zmiana w konstrukcji komunikatu o błędzie od 2016 roku, kiedy to pojawiły się kody QR umożliwiające łatwiejsze rozpoznanie błędu. Chociaż dla wielu istotniejsze może być pojawienie się smutnej buzi w 2012 roku. Okazuje się jednak, że czarna śmierć jest nieco zbyt… ostateczny. A przecież po takim komunikacie trzeba mieć nadzieję, że nie pojawi się on znowu, prawda?

Zobacz też: Rosja celowo naraziła ISS na zniszczenie – naukowcy z całego świata są wściekli

W związku z tym Microsoft w ramach aktualizacji bug-fix (numer wersji 22000.346) dla Windowsa 11 do swoich kanałów Beta i Release Preview Insider umieścił zmianę opisaną w następujący sposób:

Zmieniliśmy kolor ekranu na niebieski, gdy urządzenie przestaje działać lub pojawia się błąd zatrzymania tak jak w poprzednich wersjach Windowsa.

Niebieski ekran śmierci istnieje od wczesnych lat 90. Microsoft nigdy nie wyjaśnił jednoznacznie, dlaczego zmienił kolor w Windows 11, choć przypuszczalnie była to część strategii nowy system operacyjny, nowy wygląd. No cóż, jak widać, nie wszystkie zmiany są potrzebne.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.