ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Intel Foundry Services

USA naciska na Intela – ten wyprodukuje mniej procesorów, niż planował

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Intel stara się zbudować bardziej odporny łańcuch dostaw w celu zabezpieczenia swojej produkcji procesorów. Jednak firma nie będzie w stanie tego zrobić w Chinach. To jednak nie Państwo Środka stoi Niebieskim na drodze, a Stany Zjednoczone. Wojna handlowa między Chinami a USA zmusza producenta chipów do podjęcia trudnej drogi, jeśli chodzi o produkcję większej ilości wafli krzemowych, co oznacza, że trwający niedobór procesorów potrwa dłużej.

USA ograniczają produkcję Intela

USA ograniczają produkcję Intela

Intel pracuje obecnie nad zwiększeniem swoich możliwości produkcyjnych w ramach inicjatywy IDM 2.0. Firma planuje stać się silnym konkurentem dla producentów układów scalonych, takich jak TSMC i Samsung, a nawet chce zostać liderem technologii do 2025 roku. Oba cele są bardzo ambitne i będą wymagały wielu talentów inżynierskich i inwestycji finansowych, ale globalna polityka może stworzyć kilka poważnych przeszkód na drodze do ich realizacji.

Zobacz też: Tesla sprzedaje wybrakowane samochody i udaje, że nic się nie stało

Według raportu Bloomberg, Intel stara się przyspieszyć produkcję chipów w Chinach jako sposób na rozwiązanie bieżącego niedoboru układów. Jednak władze USA naciskają na firmę, aby ta zrezygnowała z tych planów, ponieważ kolidują one z polityką bezpieczeństwa prezydenta Bidena i krajowych wysiłków produkcyjnych. Firma chciała produkować wafle krzemowe w zakładzie w Chengdu, w Chinach, który mógłby zacząć działać do końca 2022 roku. Kiedy administracja Bidena wyraziła obawy o potencjalne problemy z bezpieczeństwem, Intel zgodził się wstrzymać te plany i skupić się na znalezieniu alternatywnych rozwiązań. Gigant woli nie ryzykować potencjalnych strat wywołanych zniesieniem zniżek podatkowych w USA, oraz nie chce się narazić regulatorom.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy