ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Pixel Fold anulowany

Koniec snów o elastycznym Pixelu – Fold od Google odchodzi w niepamięć

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Według raportu z DSCC (Digital Supply Chain Consultants), Google przekazało wielu źródłom swojego łańcucha dostaw, że Pixel Fold nie zostanie wydany na rynek. Warto tu podkreślić, że nie do końca wiadomo, czy sam projekt upadł, czy też zostanie odłożony w czasie do momentu lepszego rozwoju technologii składanych ekranów, lub spadku cen obecnych rozwiązań.

Pixel Fold anulowany

Pixel Fold anulowany

DSCC potwierdziło ze swoimi źródłami w łańcuchu dostaw, że Google zdecydowało się nie wprowadzać Pixel Fold na rynek. Nie w 2021 roku i podobno nie w pierwszej połowie 2022 roku. Autor raportu precyzuje, że Google podobno anulowało swoje zamówienia na części. Według źródeł, na które powołuje się portal GSMArena wynika to z obaw Google o konkurencyjność takiego smartfona. Oczywiście sam producent nie przyznaje, że wycofał się z jego produkcji. Pamiętajmy jednak, że Pixel Fold nigdy nie został oficjalnie zapowiedziany.

Zobacz też: Allegro staje się przyjazne osobom niewidzącym i niesłyszącym

Mimo wszystko sporo zawdzięczamy temu urządzeniu. Warto bowiem pamiętać, że Android 12L będzie systemem dedykowany tabletom i składanym smartfonom. Więc nawet jeśli nie zobaczymy składanego Pixela w najbliższym czasie, to na pewno odczujemy jego wpływ na rynek urządzeń tego typu. Ciekawa jest także postawa Google, które nie chce zrobić pierwszego złego wrażenia na rynku, prezentując produkt niczym niewyróżniający się od innych i oferujący ten sam zestaw wad, co pozostałe składaki. Pamiętajmy przy tym, że brak Pixela Fold nie oznacza, że za kilka lat Google nie wyda składanego smartfona. Będzie to jednak zupełnie inne urządzenie, chociaż być może nazwa zostanie zachowana.

Źródło: GSMarena

Sprawdź najnowsze wpisy