ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xtorm Solo Duo

Więcej, niż jedno ładowane urządzenie to…? Xtorm Solo/Duo może być całkiem przydatne

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Xtorm Solo/Duo to nowa ładowarka bezprzewodowa, która może być ciekawym rozwiązaniem dla użytkowników. Szczególnie tych, którym zależy na ładowaniu więcej, niż tylko jednego urządzenia. Tutaj mówimy bowiem o modułowej ładowarce, która zgodna jest ze standardem Qi, a dodatkowo prezentuje się naprawdę interesująco.

Xtorm Solo/Duo – bezprzewodowa ładowarka

Xtorm Solo Duo

Ładowanie bezprzewodowe dostępne jest w coraz większej liczbie urządzeń. Nie dziwne więc, że pojawiają się na rynku ładowarki dostosowane do tego standardu. Jedną z nich jest właśnie wprowadzana do Polski ładowarka Xtorm Solo/Duo. Ta występuje w dwóch wersjach – jako pojedynczy moduł oraz w dwupaku. W tej drugiej wersji pozwala po prostu na połączenie ze sobą obu modułów, by móc ładować więc sprzętów jednocześnie.

Urządzenie jest płaskie i świetnie prezentuje się na biurku/stoliku – wyróżnia się m.in. charakterystycznymi dla urządzeń Xtorm trójkątnymi przetłoczeniami na miękkiej, przyjemnej w dotyku górnej powierzchni (na której spoczywają ładowane smartfony, słuchawki, zegarki itp.). Tym, co wyróżnia je na tle innych podobnych sprzętów, jest magnetyczny konektor z boku obudowy, który pozwala połączyć dwie ładowarki w jeden podwójny pad indukcyjny, na którym z powodzeniem możemy ładować więcej niż jedno urządzenie obsługujące standard Qi.

Informacja prasowa

Zobacz też: Multimedialny smartfon, który wyróżnia się nie tylko wyglądem.

Sprzęt jest zgodny ze standardami Qi i naładujemy nim zarówno smartofny z Androidem, jak i z iOS. Ważne tutaj jest też to, że w przypadku korzystania z dwóch modułów, wykorzystywany do ich zasilania będzie tylko jeden kabel. Można więc zachować odpowiedni porządek na biurku czy stoliku nocnym. Moduł waży 50 gramów (wymiary 8 x 8 x 0,85 cm), a maksymalna obsługiwana moc wejściowa to USB-C PD 20W, zaś dostępna moc wyjściowa to 5 W/7,5 W/10 W/15 W (dla jednego modułu; po sparowaniu dwóch, moc wyjściowa dzieli się na pół – do 7,5 W per moduł). Sprzęt wyceniono na 129 złotych (Solo) lub 249 złotych (duo), a dostępny jest na stronie producenta.

Źródło: Xtorm informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy