ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WP Pilot Amazon Fire TV

WP Pilot dostępny na urządzeniach Amazon Fire TV

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Od dziś z platformy WP Pilot można korzystać na urządzeniach Amazon Fire TV. Chodzi o międzynarodowe wersje Fire TV Stick 4K Max oraz Fire TV Stick. To kolejna kategoria sprzętów, na której jest dostępny WP Pilot.

WP Pilot na Amazon Fire TV

WP Pilot Amazon Fire TV

Do tej pory WP Pilot był dostępny m.in. na systemach Android, iOS i Tizien. Z platformy można było również również korzystać telewizorach Samsunga i LG oraz urządzeniach z Android TV. Teraz do tego grona dołączają urządzenia Amazon Fire TV.

Kocham innowacje i uważam, że jako WP Pilot musimy być pierwsi wszędzie tam, gdzie jest aktywny nasz użytkownik. Dlatego bardzo się cieszę że usługa Fire TV jest już dostępna dla polskich widzów serwisów streamingowych i że WP Pilot jest od samego początku częścią tego projektu w Polsce – mówi Marcin Malicki, prezes WP Pilot.

Międzynarodowa wersja Fire TV Stick od Amazon to sprzęt, za pomocą którego można przesyłać strumieniowo treści w Full HD. Urządzenie daje łatwy dostęp do seriali, filmów, aplikacji, a także platform z muzyką. Fire TV Stick 4K Max to z kolei strumieniowy odtwarzacz multimedialny z obsługą streamingu w 4K, Dolby Vision i Dolby Atmos. Dziś rozpoczęła się wysyłka urządzeń do klientów. Amazon dołącza do nich pilota Alexa Voice Remote. Międzynarodowe wersje obu urządzeń będą wyposażone w usługę Fire TV, której częścią jest spersonalizowany interfejs użytkownika w języku polskim.

Czytaj także: Nowy Windows Media Player wygląda pięknie! Aż chce się korzystać

Aplikacja WP Pilot na Fire TV pozwoli użytkownikom oglądać ponad 120 kanałów i transmisji w formie elastycznej subskrypcji. Z badania Gemius/PBI wynika, że w październiku 2021 roku WP Pilot miał 2,1 mln użytkowników z Polski.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy