Instagram wideo selfie weryfikacja Barbie

Weryfikację na Instagramie można pokonać nawet… lalką Barbie

2 minuty czytania
Komentarze

Niedawno Instagram zaprezentował weryfikację kont z wykorzystaniem wideo selfie. Jednak jak się okazuje, nawet lalka Barbie jest w stanie przejść taką weryfikację, więc pierwotny pomysł platformy trochę się nie sprawdza. Chodziło bowiem o to, by na nowozakładanych kontach nie pojawiały się boty, które zalewają ostatnio Instagram. Widać nie do końca ten ruch przemyślano.

Weryfikacja na Instagramie oszukana przez seflie lalki Barbie

Instagram wpadł ostatnio na pomysł, jak zmniejszyć liczbę nieprawdziwych kont na platformie. Nowi użytkownicy będą musieli przejść weryfikację, do której wykorzysta się krótkie wideo selfie. Należy kilka razy obrócić głową, a algorytmy AI zrobią resztę. To ma pomóc w ograniczeniu sztucznie tworzonych kont na platformie. Instagram już w zeszłym roku próbował wprowadzić taką funkcję, ale wtedy napotkał szereg problemów i szybko z tego pomysłu się wycofał. Teraz przyszła pora na ponowną próbę, ale ta nie do końca może być nazywana sukcesem.

Okazuje się bowiem, że algorytmy Instagrama nie muszą nawet widzieć prawdziwej osoby, a wystarczy do tego lalka. Tutaj posłużono się chyba najpopularniejszą lalką w historii, czyli Barbie. Zresztą na zamieszczonym filmie może zobaczyć, jak przebiegał proces weryfikacji z wykorzystaniem wideo selfie. I choć widać, że chwilę to zajęło, to udało się oszukać algorytmy i w ten sposób stworzyć nowe konto dla lalki. Do testów wykorzystano też Kena, więc przynajmniej Instagram jest konsekwentny.

Zobacz też: Ruined King: A League of Legends Story – wrażenia z gry.

Zapewne algorytmy służące zabezpieczeniu zostaną poprawione, ale szkoda, że nie zrobiono tego wcześniej. Zapewne trochę osób skorzysta z tego sposobu, by obejść zabezpieczenia platformy. Proces weryfikacji to dobre rozwiązanie, ale jak widać, trzeba je jeszcze trochę dopracować, by móc ogłosić sukces. Można mieć jedynie nadzieję, że wkrótce się tak stanie. Na Instagramie jest bowiem wyjątkowo dużo fake kont, a do tej pory platforma niewiele z nimi robiła.

Źródło: XDA-Developers

Motyw