ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Klawiatura do PinePhone

PinePhone z dedykowaną klawiaturą – teraz to już pełnoprawny kieszonkowy laptop

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Pine64 jest firmą, która od lat sprzedaje sprzęt oparty na idei Open Source. Do produktów należą między innymi PinePhone i nadchodzący PinePhone Pro. Od wielu miesięcy producent pracował nad akcesorium, które będzie kompatybilne z obydwoma smartfonami, czyli nad klawiaturą. A w zasadzie producent i społeczność skupiona wokół niego, bo właśnie w ten sposób działa Pine64. Sam produkt jest natomiast już niemal gotowy do produkcji masowej.

Klawiatura do PinePhone

Klawiatura do PinePhone

Łukasz Ereciński, Community Manager w Pine64, ujawnił we wpisie na blogu firmy, że klawiatura PinePhone zostanie wydana w przyszłym miesiącu za 49,95 USD, czyli około 200 PLN. W ostatniej chwili dokonano korekty materiału membrany klawiatury, co spowodowało przesunięcie daty premiery na grudzień. Producent tłumaczy to w ten sposób:

Chcemy mieć pewność, że zarówno uwzględnimy opnie deweloperów, jak i dostarczymy najlepszą możliwą klawiaturę PinePhone (Pro), jaka jest możliwa.

Zobacz też: Poznajcie Balmuda Phone – ekran poniżej 5 cali i cena, jak za flagowca

Akurat przesunięcie premiery z takiego powodu wydaje się naprawdę dobrym pomysłem. Sama klawiatura ma matowe czarne wykończenie na całej obudowie i klawiszach, i wykorzystuje wewnętrzne piny smartfona do połączenia, więc złącze USB telefonu pozostanie dostępne. Wcześniejsze prototypy wykorzystywały ten sam podstawowy projekt, ale Pine64 poprawiło jakość budowy i dodało dodatkowe regulatory do wewnętrznych obwodów, aby zapobiec przeładowaniu baterii PinePhone. Warto tu pamiętać, że PinePhone działa pod kontrolą Linuxa i możemy wybierać między wieloma dystrybucjami. Obecność klawiatury zamienia ten smartfon w pełnoprawnego, kieszonkowego laptopa.

Źródło: XDA

Sprawdź najnowsze wpisy