ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Poczta Polska

Poczta Polska zacieśnia więzy z Biedronką – pod sklepami pojawią się automaty paczkowe

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Automaty paczkowe Poczty Polskiej pojawią się w przyszłym roku pod sklepami sieci Biedronka. To wynik rozszerzonej współpracy z firmą, która doprowadzi do tego, że przy popularnym sklepie pojawią się „skrzynki” z logiem Pocztex Automat. Co mają oferować takie automaty paczkowe i ile się ich pojawi?

Poczta Polska i Biedronka – automaty paczkowe Pocztex

Urządzenia od Poczty Polskiej mają zacząć się pojawiać pod Biedronkami w pierwszym kwartale przyszłego roku. Łącznie ma ich być aż 750, a na nich pojawi się logo Pocztex. Automaty mają pojawić się w dwóch wersjach – mniejszej (60 skrytek) oraz większej (80 skrytek), a w każdej będzie można zarówno nadawać, jak i odbierać paczki. Znajdzie się tam także terminal płatniczy, ekran dotykowy oraz udogodnienia dla osób niedowidzących. Za przesyłki będzie można zapłacić kartą lub BLIK-iem. Urządzenia Pocztex Automat mają występować w czterech kolorach (ecru, popielatym, czerwonym i zielonym), ale jeżeli zajdzie potrzeba, urządzenie będzie można dostosować kolorystycznie. Tak o zacieśnieniu współpracy wypowiadają się przedstawiciel Poczty Polskiej oraz Biedronki.

Rozwijamy sieć własnych automatów paczkowych, bo chcemy być jeszcze bardziej konkurencyjni zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i naszych partnerów biznesowych, zapewniając im oczekiwaną najwyższą jakość realizowanych usług. Spośród 2000 naszych urządzeń co najmniej 750 stanie w przyszłym roku przy sklepach Biedronka.

Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Zobacz też: Allegro wprowadza ułatwienia dla osób niedosłyszących i niedowidzących.

Dzięki rozszerzeniu dotychczasowej współpracy z Pocztą Polską nasi klienci będą mogli w trakcie codziennych zakupów odbierać i nadawać paczki, wykorzystując wygodne i nowoczesne urządzenia. W połowie przyszłego roku ta możliwość będzie dotyczyć niemalże co czwartej placówki sieci Biedronka.

Przemysław Jurowicz, dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami w sieci Biedronka.

Zarówno Jeronimo Martins Polska S.A. jak i Poczta Polska, kierując się potrzebami swoich klientów, podjęły decyzję o rozwoju współpracy po przeprowadzonym z sukcesem pilotażu wspólnego przedsięwzięcia w zakresie odbiorów przesyłek kurierskich w sieci sklepów Biedronka. Kilka milionów klientów dokonujących każdego dnia zakupów w sklepach Biedronka zyska możliwość nadawania i odbioru przesyłek w ramach formy Pocztex Punkt, a już w pierwszym półroczu 2022 r., będzie miało możliwość nadawania i odbioru przesyłek w opcji Pocztex Automat.

Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Źródło: Poczta Polska

Sprawdź najnowsze wpisy