ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mapy Google zatłoczone miejsca

Unikanie zatłoczonych miejsc – Mapy Google z nową funkcją w sam raz na święta

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Mapy Google doczekają się nowej funkcji, która pozwoli ominąć zatłoczone sklepy czy miejsca. To może być wyjątkowo pożyteczne rozwiązanie, a szczególnie w okresie przedświątecznych zakupów. Dobrze wiemy, że wtedy supermarkety są wypełnione kupującymi, a nie każdemu taka sytuacja musi odpowiadać. I Google doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Nowa funkcja – Mapy Google pozwolą na unikanie zatłoczonych miejsc

Mapy Google zatłoczone miejsca
Fot. Thomas Ricker / The Verge

Google jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia ma wprowadzić nową funkcję do swojej nawigacji. Mapy Google wzbogacą się o informację, która powie nam, że dany obszar jest wyjątkowo zatłoczony. Na mapie będziemy mogli dostrzec miejsca, gdzie zbiera się tłum, a tym samym je ominąć. Może to dotyczyć zarówno targów miejskich, festiwali czy po prostu bardzo zatłoczonych dzielnic miasta. To rozwinięcie funkcji, która pokazuje nam, w jakich godzinach można spodziewać się w danym miejscu największego ruchu. Z pewnością da się to wykorzystać także do omijania zatłoczonych supermarketów, które w listopadzie i grudniu z pewnością będą przyciągały tłumy zakupowiczów. Funkcja dostępna będzie globalnie na urządzeniach z Androidem oraz iOS.

Kolejną nowością, która ma pojawić się w Mapach Google, może być przydatna dla podróżujących. W zakładce danego miejsca, czyli np. lotniska lub wielkopowierzchniowego sklepu, pojawi się teraz więcej informacji o dostępnych tam usługach. Będzie można zobaczyć informacje o tym, jakie sklepy są na lotnisku, gdzie znajdują się wypożyczalnie pojazdów czy bankomaty. To oczywiście zależało będzie od tego, czy dane miejsce takie dane będzie udostępniało.

Zobacz też: Allegro staje się dostępniejsze dla osób niedowidzących i niesłyszących.

W Stanach Zjednoczonych dodatkowo pojawi się więcej możliwości, jeżeli chodzi o śledzenie statusu zamówionego jedzenia  czy zakupów z wykorzystaniem Map Google. Do tego wiele restauracji ma mieć wzbogacone informacje o swoim menu, co z pewnością pomoże w wyborze odpowiedniego miejsca na kolację.

Źródło: Google / The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy