ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Allegro przyjazne niesłyszącym niewidzącym

Allegro staje się przyjazne osobom niewidzącym i niesłyszącym

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Allegro poinformowało o działaniach, dzięki którym staje się przyjazne niesłyszącym i niewidzącym. Osoby te mają móc w prosty sposób zrobić zakupy przez internet, a także odebrać je w automacie paczkowym. Znana platforma sprzedażowa chce przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu.

Allegro przyjazne niesłyszącym i niewidzącym

Do tej pory użytkownicy Allegro mogli porozmawiać z konsultantami platformy za pomocą e-maili lub tradycyjnego czatu. Teraz dochodzi do tego kolejna możliwość: konsultacje online w formie wideorozmowy przy udziale tłumacza polskiego języka migowego. To rozwiązanie adresowane do osób niesłyszących.

Na tym jednak nie koniec. Allegro chce również, by osoby niesłyszące i niewidzące mogły w prosty sposób odbierać swoje zakupy z automatów One Box by Allegro. Na każdym urządzeniu obok informacji w alfabecie Braille’a znajduje się QR kod z usługą Tłumacza Migam dla osób
niesłyszących
– wyjaśnia Wojciech Feliś z zespołu Consumer Experience.

Żeby skorzystać z usługi Tłumacza Migam, wystarczy wybrać odpowiedni kafelek w formularzu kontaktowym. W przypadku One Box by Allegro należy zeskanować QR kod który znajduje się pod ekranem automatu. Można także połączyć się bezpośrednio korzystając ze strony internetowej.

Czytaj także: Poznajcie Balmuda Phone – ekran poniżej 5 cali i cena, jak za flagowca

Polski gigant e-commerce zamierza wspierać cyfrową transformację i integrację. Stąd też takie inicjatywy, jak infolinia dedykowana seniorom oraz dostosowanie aplikacji mobilnej do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy