ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Snapdragon z nowym nazewnictwem

Snapdragon 898 był nazwą bez przyszłości – Qualcomm ma więc zupełnie inny pomysł

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Już premiera Snapdragona 888 budziła pewne wątpliwości jeśli chodzi o nazwę. Nie pozostawiła ona bowiem zbyt wiele miejsca dla potencjalnych następców. I o ile Snapdragon 898 brzmi jak logiczny następca tego układu, to tu pojawia się pytanie: co dalej? Okazuje się, że ktoś w Qualcommie również je sobie zadał, ponieważ firma całkowicie zmienia nazewnictwo swojego flagowego układu i najprawdopodobniej wszystkich kolejnych procesorów w każdej półce cenowej.

Snapdragon 8 Gen1 zamiast 898

Wszystko ma stać się jasne podczas zaplanowanej na 30 listopada imprezy Tech Summit zorganizowanej przez Qualcomma. Rzecz jasna nie odbędzie się wtedy premiera procesora, ale mamy poznać pewne szczegóły na jego temat. Już teraz jednak krążą plotki, że nowy układ ma nosić inną nazwę, a dokładniej Snapdragon 8 Gen1. Tak przynajmniej twierdzi @Ice universe, który jest jednak stosunkowo pewnym źródłem informacji. Przy okazji zakończyć ma się znana od lat trzycyfrowa numeracja układów Snapdragon. Mimo to flagowe jednostki mają zachować ósemkę.

Zobacz też: Masz Google Nest? Oto przydatne komendy w domu dla Google Assistant

Oznacza to, że flagowce na kolejne lata będą się nazywały odpowiednio Gen2, Gen3, Gen4 itp. Tym samym możemy się spodziewać, że najtańsze układy dostaną nazwę Snapdragon 4, te dla średniej półki Snapdragon 6, a te do droższych, ale nie flagowych urządzeń Snapdragon 7. Problemy mogą się jednak zacząć kiedy Qualcomm zechce zaprezentować kilka układów dla danego segmentu w tym samym roku. Mozliwe jednak, że w tym celu wykorzysta pozostałe cyfry, jak 1,2,3 czy 5.

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy