ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Procesor do kopania Bitcoina

Bitcoin dostał aktualizację – waluta jest jeszcze lepsza

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Do największych zalet kryptowalut należy ich niezależność od państwa i organów regulacyjnych, gwarancja prywatności i bezpieczeństwa transakcji. Tym też różnią się one od walut wirtualnych, takich jak cyfrowy juan, który nie ma żadnej z wyżej wymienionych cech. Nie oznacza to jednak, że te prawdziwe kryptowaluty nie mogą stać się pod tym względem jeszcze lepsze — wręcz przeciwnie. Dobrym przykładem jest tu Bitcoin, który właśnie dostał aktualizację.

Aktualizacja Bitcoina

Aktualizacja Bitcoina

Bitcoin wprowadził długo przygotowywaną aktualizację kodu Taproot. Poprawia ona zarówno prywatność, jak i bezpieczeństwo skomplikowanych transakcji poprzez nowe podpisy, które sprawiają, że wyglądają one jak każda inna wymiana. Potencjalni złodzieje lub szpiedzy powinni mieć większe problemy z rozpoznaniem kiedy ma miejsce nietypowy transfer. Aktualizacja Taproot powinna również zmienić skalowanie sieci Bitcoin poprzez porzucenie istniejącego systemu kryptograficznego. Powinno to znacznie ułatwić obsługiwanie transakcji.

Zobacz też: Nowa antena od Starlink – jest mniejsza, ale cena pozostaje bez zmian

Jest to pierwsze poważne odświeżenie kodu sieci od 2017 roku i może być kluczowe w niedalekiej przyszłości. Podczas gdy istnieją pewne zastrzeżenia do Bitcoina i innych form pieniądza cyfrowego, to Salwador uznaje go za oficjalny środek płatniczy i wiele wskazuje na to, że inne państwa do niego dołączą. Aktualizacja mogłaby pomóc Bitcoinowi lepiej dostosować się do napływu wielu użytkowników dokonujących bardzo częstych transakcji, nie wspominając o zmniejszeniu kłopotów dla weteranów handlu kryptowalutami.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy