ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
podwyżki cen prądu

Podwyżki cen prądu już pewne? Minister mówi o „przykrej konieczności”

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Jeśli ktoś liczył, że podwyżki cen prądu w najbliższym czasie jednak uda się uniknąć, nie mamy dla niego najlepszych informacji. Minister aktywów państwowych przyznał, że wyższe stawki są koniecznością. Jednocześnie członek rządu ma na ten temat opinię, która można zaskakiwać.

Podwyżki cen prądu nieuniknione?

Historia z przewidywanymi podwyżkami cen prądu ciągnie się od wielu miesięcy, a narracja władz wielokrotnie ulegała zmianom. Przerabialiśmy już wersje mówiące, że żadnych podwyżek nie będzie, że dotkną one jedynie firmy, a nie odbiorców indywidualnych i że wzrost cen energii może nastąpić, ale pojawią się rekompensaty. Podwyżki cen gazu i energii są przykrą koniecznością – to najnowsza wersja ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, cytowana przez PAP.

Kto odpowiada za taki a nie inny obrót sprawy? Jeśli chodzi o energię elektryczną wprost wynika to z polityki klimatycznej Unii Europejskiej – wzrost opłat za emisję CO2 był bardzo duży i cały czas postępuje. To pociąga za sobą również konieczność wzrostu cen energii elektrycznej – uważa Jacek Sasin. Minister aktywów państwowych twierdzi także, że spółki skarbu państwa, takie jak PGNiG przez wiele miesięcy same ponosiły koszty związane z dodatkowymi opłatami. Niestety dłużej nie będziemy w stanie tych kosztów przerzucać na spółki – zaznacza minister.

Czytaj także: Stacje ładowania Tesli z dostępem do internetu ze StarLink

W swojej wypowiedzi minister aktywów państwowych wspomniał o działaniach osłonowych, które mogą pomóc szczególnie najuboższym. Czas pokaże ile zostanie z tej obietnicy i czy to już ostatnia wersja tłumaczeń o nadchodzących podwyżkach cen energii.

źródło: PAP Biznes

Sprawdź najnowsze wpisy