ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
20 dni do szczytu cyfrowego

20 dni do Szczytu Cyfrowego ONZ w Katowicach – co w programie?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Do Szczytu Cyfrowego ONZ (IGF 2021) w Katowicach pozostało tylko 20 dni. Myśl przewodnia tegorocznej edycji to Internet United, czyli dostępny, zjednoczony, przyjazny internet dla wszystkich. Wydarzenie potrwa pięć dni.

20 dni do Szczytu Cyfrowego ONZ

Podczas Szczytu Cyfrowego ONZ możemy spodziewać się 300 różnych aktywności i inicjatyw, takich jak wykłady, debaty i warsztaty. Wszystko będzie związane z tematyką świata cyfrowego. Poruszone zostaną kwestie legislacji, obecnie dostępnych technologii oraz technologii przyszłości.

Goście Szczytu będą także rozmawiali na tematy bardziej ogólne, horyzontalne, jak choćby te związane z dostępem do internetu, ponieważ w tym momencie pół świata nadal takiego dostępu nie ma. Ten temat jest szczególnie ważny z perspektywy ONZ – mówi Krzysztof Szubert, pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. Pierwszy dzień konferencji pozostaje w gestii gospodarza, czyli w tym przypadku Polski. Natomiast ostatniego dnia zaprezentowany zostanie dokument podsumowujący wydarzenie – protokół z Katowic (Katowice Protocol). Częścią IGF 2021 będzie również Szczyt Młodych IGF (Youth Summit IGF). Jego cel to zaangażowanie młodych osób w dyskusję o cyfrowej transformacji.

Czytaj także: Nowa tapeta na Windows – to prezent od Microsoftu. Zobacz też inne

Wydarzenie potrwa od 6 do 10 grudnia, udział jest bezpłatny. Na stronie gov.pl/igf2021 trwają zapisy. Do 9 listopada zarejestrowało się ponad 3 tysiące osób, 90% spośród nich jest spoza Polski.

źródło: cyfryzacja KPRM

Sprawdź najnowsze wpisy