ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Motorola moto Tab G70 specyfikacja

Motorola Moto Tab G70 z procesorem, którego nigdy nie zobaczymy w smartfonie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Motorola ma wprowadzić na rynek nowy, budżetowy tablet. Model Moto Tab G70 pojawił się na liście Google Play Console ujawniając kluczowe specyfikacje urządzenia. O ile jest to typowy produkt z niskiej półki, tak zastosowany w nim procesor może już budzić pewne zainteresowanie. Nie jest to bowiem typowa jednostka, której możemy spodziewać się zarówno w tanim smartfonie, jak i tablecie. Właściwie nie powinniśmy się jej spodziewać w żadnym smartfonie.

Motorola moto Tab G70 specyfikacja

Zgodnie z przeciekiem, Motorola Moto Tab G70 jest napędzany przez procesor MediaTek MT8183A, który najprawdodopodobniej jest MediaTekiem z serii Kompanio. Wskazuje na to fakt, że MT8183 jest układem Kompanio 500. Tu warto wyjaśnić, że Kompanio jest nową serią układów MediaTeka wyłącznie dla tabletów i komputerów. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej samemu tabletowi. Ten został wyposażony w 4 GB RAM i 64 lub 128 GB pamięci na dane użytkownika. Jego wyświetlacz to panel WUXGA o rozdzielczości 1200 × 2000 pikseli. Całością zarządza natomiast Android 11. Specyfikacja wygląda więc dość skromnie, jednak powinna zapewnić przyzwoite działanie urządzenia w podstawowych zastosowaniach.

Zobacz też: Wiadomości Google – nadciąga kropka, która nie pozwoli nam już nic przeoczyć

Oczywiście wszystko zależy tu od procesora. Zbieżność nazw z MediaTekiem MT8183 raczej nie jest przypadkowa. Najprawdopodobniej będzie to więc lekko podkręcony wariant tego procesora. Ten oferuje zaś osiem rdzeni, z czego cztery to Cortex-A73, a pozostałe to Cortex-A53. Za przetwarzanie grafiki odpowiadają zaś trzy rdzenie Mali-G72. Układ powstał natomiast w procesie 12 nm. Najprawdopodobniej te elementy nie ulegną zmianie. Można jednak liczyć na pobicie taktowania z bazowych 2 GHz na CPU i 800 MHz na GPU. 

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy