ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Jet Bot AI+

Samsung Jet Bot AI+ – robot sprzątający z aktywnym sensorem 3D trafia do Polski

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Samsung Jet Bot AI+ został oficjalnie zaprezentowany w czerwcu tego roku. Od jakiegoś czasu można go dostać także w Polsce. Nowy robot sprzątający producenta jest jednocześnie pierwszym tego typu sprzętem, który korzysta z technologii Intel Movidius mającej pomóc w rozpoznawaniu obiektów na jego drodze. Co więc dokładnie oferuje nowy robot sprzątający?

Samsung Jet Bot AI+

Samsung Jet Bot AI Plus

Nowy Samsung Jet Bot AI+ wyposażony został w szerokokątną kamerę 3D o dużej głębi ostrości. Ta ma skanować przestrzeń wokół i jednocześnie pomagać robotowi w tym, by omijać małe przedmioty na podłodze. Kamera „widzi” na odległość do 1 metra (pole widzenia: poziom 60 °, pion 40 °) i jest w stanie dostrzec przeszkody o wielkości 1 centymetra. To sprawia, że robot omija przeszkody, a jednocześnie nie trzeba się przejmować, że na którejś utknie. Dzięki technologii Intel Movidius (rozpoznawanie obiektów AI) sprzęt lepiej wykrywa nie tylko przedmioty, ale także meble czy inne urządzenia. To usprawniać ma proces planowania sprzątania i sprawiać, że sprzęt niczego niechcący nie uszkodzi. Nie zabrakło także sensora LiDAR więc nawet przy gorszym oświetleniu Samsung Jet Bot AI+ ma spełniać swoje zadanie.

Jet Bot AI+ to produkt, który odzwierciedla ciągłe zaangażowanie firmy Samsung w to, aby tworzyć połączone w domowym ekosystemie urządzenia, które zapewniając dynamiczną wydajność mogą dostosować się do zróżnicowanych potrzeb naszych konsumentów. Jesteśmy podekscytowani faktem wprowadzenia na rynek robota sprzątającego, który został wyposażony w wiodące w branży technologie wykrywania i rozpoznawania obiektów. Teraz, z pomocą robota Jet Bot AI+, sprzątanie staje się bardziej inteligentne i spersonalizowane, a także wygodne i wydajne.

Hyesoon Yang, Wiceprezes i Szef Zespołu Customer Experience Digital Appliances Business w Samsung Electronics Co., Ltd.

Zobacz też: Wygląda na to, że PlayStation 5 zostało „złamane”. Co to oznacza dla graczy?

Czystość na pierwszym miejscu

Samsung Jet Bot AI+, podobnie jak wiele mu podobnych sprzętów, może być sterowany z wykorzystaniem aplikacji. Tutaj mówimy o SmartThings, która pozwala na zaplanowanie pracy urządzenia czy tworzenia wirtualnych ścian i odcinania robotowi dostępu do konkretnych miejsc w domu. Sprzęt wyposażony jest także w funkcję rozpoznawania mowy (Bixby), ale można także korzystać z Asystenta Google w języku polskim. To ma pozwolić na uruchomienie sprzętu czy wysłania go do stacji dokującej. Do tego dochodzi oczywiście mapa domu i podgląd w czasie rzeczywistym. Można także skorzystać z kamery robota, by za pomocą aplikacji podejrzeć, co dzieje się w domu pod naszą nieobecność. Urządzenie korzysta z szyfrowania end-to-end, więc takie nagrania mają być bezpieczne i dostępne tylko przez autoryzowanego użytkownika.

Jet Bot AI+ wykorzystuje silnik Digital Inverter, który ma maksymalizować moc ssania (moc silnika 170 W, moc ssania 30 W). Urządzenie wykorzystuje także swoje oprogramowanie do tego, by rozpoznawać ty powierzchni, po którym się porusza i dostosowywać do tego proces sprzątania. Do tego dochodzi 5-warstwowy system filtracji (wyłapuje do 99,99%mikropyłów, cząstki o rozmiarze 0,5 ~ 4,2 μm). Samo czyszczenie pojemnika (0,2 litra) także ma nie sprawiać kłopotów. Sam pojemnik opróżniany jest automatycznie, kiedy sprzęt wróci do stacji dokującej. Tam znajduje się worek o pojemności do 2,5 litra, który można opróżniać nawet raz na trzy miesiące. Do tego dochodzi system filtracji, który nie dopuszcza do tego, by nieczystości przedostawały się do powietrza.

Cena Samsung Jet Bot AI+

Samsung Jet Bot AI Plus

Widać, że Samsung Jet Bot AI+ oferuje całkiem sporo i niestety, ale jego cena też do najniższych nie należy. Producent wycenił robota sprzątającego na 6999 złotych, więc mówimy tutaj o dość sporym wydatku. Da się jednak urządzenie znaleźć odrobinę taniej, jeżeli zdecydujemy się na zakup w którymś z elektromarketów. W Media Expert Samsung Jet Bot AI+ kosztuje bowiem 6389 złotych, a sklep oferuje jeszcze dwie raty gratis, co ma przekładać się finalnie na cenę poniżej 6 tysięcy złotych. Dalej dużo, ale i tak taniej o tysiąc złotych. Jeżeli więc ktoś się zastanawiał nad kupnem, to dobrze wcześniej poszukać odpowiedniej oferty.

Źródło: Samsung informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy