ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
antutu sklep play usuniete

Rekord i kamień milowy pobity — nowy lider, czyli MediaTek króluje w AnTuTu!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Cyfry, cyferki, czyli czy warto zwracać uwagę na wyniki w benchmarkach? Naturalnie, choć nie można sprawić, aby były to czynniki decydujące o zakupie danego modelu. Mogą pomóc ocenić konkretny smartfon lub tablet, ale nie powinny jednoznacznie przeważać szali. Niemniej dzisiaj porozmawiamy o cyferkach, bo nadchodzi nowa generacja, a wraz z nią kolejne rekordy. Ten, który zaraz Wam przedstawię, ma szczególne znaczenie, gdyż po raz pierwszy smartfon z Androidem przekroczył milion punktów w najpopularniejszym benchmarku. Co to za model? Naturalnie taki, na którego jeszcze czekamy, ale już możemy powiedzieć, że to lider AnTuTu.

AnTuTu ma nowego lidera, jeśli chodzi o Androida z pierwszym wynikiem ponad milion punktów!

antutu rekord mediatek dimensity 2000 vivo

Naturalnie AnTuTu dzisiaj traktowane jest jako benchmark na wygnaniu, gdyż Google usunęło program ze Sklepu Play, a wszelkie próby instalacji okraszone są ostrzeżeniami o niebezpiecznej aplikacji. Mimo wszystko wciąż AnTuTu jest bardzo popularny, więc jest wykorzystywany jako kluczowy i przekrojowy benchmark. Powyżej możecie zobaczyć pierwszy wynik, który przekracza milion punktów. Pierwszy w kontekście smartfonów z Androidem. Wcześniej podobną barierę przebił iPad Pro z Apple M1 na pokładzie.

Niemniej wróćmy do powyższego zrzutu ekranu, który został wykonany na tajemniczym smartfonie vivo. Zapewne to kolejny flagowiec z serii X, o którym dowiemy się w ciągu kilku miesięcy. Co ważne, jest on napędzany układem od MediaTeka, a dokładniej Dimensity 2000. Jednostka, która ma być wykonana w procesie technologicznym 4 nm, ma gwarantować nie tylko wyższą wydajność, ale także zauważalną poprawę w oszczędzaniu energii. Niemniej to na razie teoria. Co jeszcze możemy powiedzieć o powyższym smartfonie? Pojawi się też wariant ze Snapdragonem z podobnym wyposażeniem.

Zobacz też: Koniec ze spalinowymi samochodami w Polsce! Rząd podpisał deklarację.

Oczywiście należy też pamiętać, że mówimy o nieoficjalnym teście, który mógł zostać podkręcony lub wręcz przeciwnie. Może się okazać, że Dimensity 2000 będzie jeszcze mocniejszy. W końcu dotychczasowy rekord, który należał, a oficjalnie wciąż należy do Nubii Red Magic 6 (Snapdragon 888 – 858734 punktów) nie jest dużo słabszy. Czekamy też na odpowiedzi konkurencji, czyli Samsunga z Exynosem 2200 i Qualcomma ze Snapdragonem 898.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy