ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
InPost 300 samochodów elektrycznych

Elektryczna flota InPostu przekroczy w tym roku 300 samochodów

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

InPost poinformował, że jeszcze w tym roku chce mieć ponad 300 samochodów elektrycznych. Firma powiększa właśnie swoją flotę o Nissany e-NV200 i o Mercedesy eSprinter. Auta będą wykorzystywane w miastach partnerskich programu Green City.

InPost i ponad 300 samochodów elektrycznych w 2021 roku

fot. InPost

250 Nissanów e-NV200 oraz 10 Mercedesów eSprinter – to najnowsze auta, o które InPost rozszerza swoją flotę. Samochody będą dowozić przesyłki do paczkomatów w Sopocie, Rzeszowie, Łodzi, Krakowie, Kielcach, Wałbrzychu, Częstochowie, Rybniku, Białymstoku, Chełmie, a także w Zielonej Górze.

Za sprawą przestawienia floty kurierskiej na samochody elektryczne jeszcze bardziej ograniczamy negatywny wpływ logistyki e-commerce
na środowisko
– wyjaśnia Rafał Brzoska, prezes InPostu. Jak mówi, jego firma chce w tym roku mieć ponad 300 aut elektrycznych w swojej flocie. Nowe pojazdy ma dostarczyć firma Arval Service Lease Polska. Kontrakt przewiduje czteroletni wynajem pojazdów wraz z pakietem serwisowym, ubezpieczeniem, a także samochodami zastępczymi w razie potrzeby.

Czytaj także: Ruszają automaty paczkowe Allegro — w czym są lepsze od paczkomatów InPost?

Ponad 90% samochodów, które będą dostarczone jeszcze w tym roku, to Nissany e-NV200 w powiększonej wersji XL Voltia o przestrzeni ładunkowej 10 m3. Takie pojazdy mają umożliwić kurierom swobodną pracę w pozycji stojącej. Wyposażenie to m.in. podgrzewane fotele i kierownica, a także system bezkluczykowego dostępu. Elektryczny silnik ma moc 109 KM. Realny zasięg samochodu to natomiast 200 km.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy