Technologia może być pomocna w walce z przestępczością i mamy tego kolejny przykład. Złodziej zniczy został złapany, bo w jednej z lampek był nadajnik GPS. Urządzenie zamontowała kobieta, której znicze były regularnie zabierane.

Złodziej zniczy namierzony – pomógł nadajnik GPS

Mieszkanka gminy Bukowiec w powiecie świeckim regularnie stawiała znicze obok przydrożnego drzewa, gdzie zginął jej syn. Przez kilka tygodni lampki znikały jednak z tego miejsca. Początkowo kobieta zwyczajnie kupowała nowe znicze, ale w pewnym momencie w jednym z nich zamontowała nadajnik GPS.

Taka strategia okazała się bardzo skuteczna. Po kilku dniach od kolejnej kradzieży nadawany sygnał doprowadził kobietę do domu 61-latka mieszkającego w tej samej gminie. Pokrzywdzona wezwała na miejsce policjantów, którzy na posesji mężczyzny znaleźli 13 z 15 ukradzionych zniczy o łącznej wartości 1000 złotych. Elektronika jest wszędzie, ale nawet zuchwały złodziej nie spodziewał się, że jeden z jego łupów pokazuje miejsce położenia. Z pomocą GPS-u pokrzywdzona wytropiła sprawcę – podsumowuje KPP w Świeciu.

Czytaj także: OnePlus podjął decyzję w sprawie chłopca rannego w wyniku wybuchu Norda 2

Jak widać, gdy ktoś zabiera dowolną rzecz innej osoby, nie może mieć pewności, czy przedmiot nie zaprowadzi do niego właściciela. 61-latek ma wkrótce usłyszeć zarzut. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Mężczyźnie grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło, zdjęcie główne: KPP w Świeciu

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Mateusz Nowak

    Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.