ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wybuch OnePlus Nord 2 - firma zapłaci za leczenie

OnePlus podjął decyzję w sprawie chłopca rannego w wyniku wybuchu Norda 2

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Kilka dni temu opisywałem wam przypadek, w którym eksplodujący OnePlus Nord 2 poważnie zranił chłopca. Wtedy wiadomo było jedynie, że firma skontaktowała się z jego rodziną, jednak nie poznaliśmy stanowiska samego producenta w tej sprawie. Dziś już jednak wiadomo, jak postąpi firma, w tej bardzo delikatnej sytuacji.

Wybuch OnePlus Nord 2 – firma zapłaci za leczenie

Wybuch OnePlus Nord 2 - firma zapłaci za leczenie

Firma odebrała spalonego Norda 2 od użytkownika, a urządzenie zostało wysłane do dalszego śledztwa do jej placówki w Pune. Dodatkowo rodzina poszkodowanego potwierdziła, że OnePlus zwrócił pieniądze za smartfona, a także pokryje koszty leczenia. Szef operacyjny firmy jest podobno z nimi w stałym kontakcie. Warto tu przypomnieć, że telefon znajdował się w kieszeni ofiary, gdy doszło do incydentu. W trakcie zdarzenia chłopiec jechał na rowerze i w tamtym momencie smartfon wybuchł. Rodzice stwierdzili, że telefon został zakupiony na Amazon India i ofiara nigdy nie miała problemów z przegrzewaniem się urządzenia, dodając, że w dniu zdarzenia było dość chłodno. Na skutek wybuchu chłopiec doznał poważnych oparzeń drugiego stopnia i obecnie przebywa w szpitalu.

Zobacz też: Szukasz automatycznego odkurzacza? Zobacz tę promocję na SmartAI S7 Max!

Sprawa jest bardzo niepokojąca, ponieważ kilka miesięcy temu podobny incydent miał miejsce z prawnikiem z Delhi. W tamtym przypadku jednak klient odmówił jednak przekazania urządzenia do dalszego dochodzenia OnePlus. Nic więc dziwnego, że w firma nazwała powyższe roszczenia dyskredytującymi i zniesławiającymi.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy