ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wózek inwalidzki od Xiaomi

Wózek inwalidzki od Xiaomi – firma stawia na komfort użytkowania

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi otrzymało niedawno nowy patent, który dotyczy nowego inteligentnego wózka inwalidzkiego. Jego główną zaletą ma być możliwość dostosowywania się do użytkownika. W ten sposób ma on oferować znacznie wyższy komfort, co jest dość kluczowe w przypadku fotela, na którym ludzie często spędzają dosłownie całe dnie.

Wózek inwalidzki od Xiaomi

Wózek inwalidzki od Xiaomi

Patent ten nosi nazwę Smart Wheelchair Adjustment Method, Smart Wheelchair Adjustment Device and Electronic Equipment, a jego numer publikacji to CN110693654B. Zgodnie z opisem patentu, chiński gigant technologiczny mówi o metodzie, dzięki której inteligentny wózek inwalidzki będzie w stanie dostosować się do użytkownika podczas użytkowania bez jakiejkolwiek interwencji człowieka. Tym samym nie będzie konieczne ręczne zmienianie ustawień tak, aby znaleźć jak najwygodniejszą pozycję, a wraz ze zmianą sytuacji ta będzie dostosowywała się sama.

Zobacz też: ASUS VivoBook 15 OLED – coś dla tych, którym zależy na jakości obrazu

Aby osiągnąć to automatyczne dostosowanie, w pierwszej fazie konieczne ma być podanie kluczowych informacji o użytkowniku. Warto zauważyć, że to nie zależałoby tylko od budowy ciała użytkownika, ale także od środowiska wokół inteligentnego wózka inwalidzkiego. Wózek byłby nawet w stanie dostosować wysokość, a nawet przesunąć kąt nachylenia oparcia, aby zapewnić użytkownikowi lepszy komfort, a jednocześnie poprawić jego wrażenia. Co ciekawe, opis patentu opisuje również pewne fizyczne cechy urządzenia. Firma zakłada, że wózek będzie w stanie zbierać w czasie rzeczywistym informacje dotyczące otoczenia poprzez zbieranie dźwięków i obrazów. Oznacza to, że ma on posiadać szereg czujników, w tym kamery i mikrofony, które mogłyby pomóc w określeniu, czy użytkownik znajduje się w domu, czy na zewnątrz.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy