ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
100 milionów przelewów na telefon

W tym roku użytkownicy Blika zrealizowali 100 milionów przelewów na telefon

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Od początku roku użytkownicy systemu płatności Blik zrealizowali za jego pomocą już 100 milionów przelewów na telefon. Jak zaznacza Polski Standard Płatności, operator Blika, to aktualnie najdynamiczniej rosnąca funkcja tego systemu. Coraz więcej osób przekazuje sobie pieniądze w ten sposób.

100 milionów przelewów na telefon

Choć wiele osób kojarzy Blika głównie z możliwością łatwego płacenia za zakupy w sieci, to ten system ma jeszcze kilka innych przydatnych funkcji. Chodzi o wypłacanie gotówki z bankomatu, płacenie za zakupy w sklepach stacjonarnych, a także dokonywanie przelewów na telefon. Z tej ostatniej możliwości użytkownicy Blika skorzystali od początku roku już 100 milionów razy.

W pierwszym półroczu 2021 roku przelewy na telefon były drugą najpopularniejszą funkcją Blika. Tego typu operacje stanowiły 14,5% wszystkich transakcji wykonanych za pomocą polskiego systemu płatności. Dla porównania, płatności w e-commerce stanowiły 69,2% transakcji, płatności w stacjonarnych punktach – 11,2%, a operacje przy bankomatach – 5,2%.

Czytaj także: BLIK zbliżeniowy w nowych bankach, a w tym także dla Huawei Mobile Services

To jest oczywiście spektakularny wzrost — mówił o popularności przelewów na telefon Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności. Liczba tego typu przelewów w istotny sposób przyczyniła się do tego, że udział transakcji w internecie w łącznych wynikach Blika spadł poniżej granicy 70%.

źródło: Twitter/Blik Mobile

Sprawdź najnowsze wpisy