ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
bonusy dla klientów orange

#hello5G od Orange już jest w Koninie i w kolejnych dzielnicach Lublina

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Jak informuje Orange, #hello5G jest już dostępne w Koninie, a także w kolejnych dzielnicach Lublina. Dostęp do tej sieci zyskało w efekcie kolejne ćwierć miliona użytkowników mobilnych. Z 5G pomarańczowego operatora łącznie może korzystać 6,3 mln mieszkańców Polski z 46 miast i 492 mniejszych miejscowości.

#hello5G w Koninie

#hello5G w Koninie
fot. Orange

Pomarańczowe 5G wystartowało dziś w Koninie i od razu objęło zasięgiem całe miasto wraz z okolicami, czyli ponad 100 tysięcy osób. Dostęp do sieci nowej generacji jest tam możliwy dzięki 25 stacjom bazowym.

W lublinie działały do tej pory 33 stacje umożliwiające korzystanie z #hello5G. Teraz dołączyło do nich 29 kolejnych konstrukcji tego typu. 5G pomarańczowego operatora zawitało do kolejnych dzielnic. Efekt jest taki, że ponad 300 tysięcy mieszkańców Lublina może już korzystać z #hello5G na całym terenie miasta.

Czytaj także: Bezpieczne Konto w Orange — opcja dla tych, którzy mają w rodzinie seniora lub dzieci

#hello5G to propozycja od Orange mająca zachęcić do rozpoczęcia korzystania z sieci nowej generacji. Standard bazuje jednak na dynamicznym przydzielaniu pasma. Wraz z rozwojem 5G, po udostępnieniu przez regulatora docelowych dla tej technologii w Europie pasm radiowych, wykorzystywana obecnie na potrzeby #hello5G częstotliwość pomoże w zapewnieniu optymalnego zasięgu sieci m.in. wewnątrz budynków — wyjaśnia pomarańczowy operator.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy