ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple zatrudniło byłego inżyniera Tesli

Apple zatrudnia byłego pracownika Tesli – ma on zająć się kluczową funkcją samochodu firmy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Pojawiło się wiele plotek i raportów na temat projektu Apple Car. Wiele z nich okazywało się rzecz jasna bzdurą, a niektóre sugerowały wielkie współprace, które upadły. Chociaż nic nie jest potwierdzone na tym etapie, Cupertino zdaje się wciąż brać projekt Apple Car na poważnie. Według najnowszych doniesień firma zatrudniła byłego inżyniera Tesli, który ma pomóc w rozwoju autonomicznej jazdy pojazdu.

Apple zatrudniło byłego inżyniera Tesli

Apple zatrudniło byłego inżyniera Tesli

Nowy raport sugeruje, że Cupertino zatrudnił Christophera CJ Moore’a do zespołu pracującego nad Apple Car. Inżynier pracował kiedyś w Tesli, a w tym roku wzbudził kontrowersje swoimi uwagami na temat funkcji Autopilota firmy. Stwierdził on bowiem, że Elon Musk mija się z prawdą, opowiadając o możliwościach tego oprogramowania, które są bliskie ukończenia. Moore ma rzekomo pracować nad oprogramowaniem dla Apple Car, a szczególnie elementami zajmującymi się autonomiczną jazdą. Tym samym dołączy on do Stuarta Bowersa, który rozpoczął pracę w Apple pod koniec ubiegłego roku. Wcześniej prowadził zespół Autopilota w Tesli i odszedł w połowie 2019 roku.

Zobacz też: Nie jesteśmy uzależnieni od Amazona – instalacja .apk na Windowsie 11 jest dziecinnie prosta

Ten ruch Apple sugeruje, że firma na poważnie traktuje aspekt autonomicznej jazdy. Pamiętajmy jednak, że to tylko domysły. Samo Apple nigdy publicznie nie ujawniło dokładnie, jakie są jego plany motoryzacyjne, więc teraz Moore dołącza do działu znanego z tajemniczości. Z drugiej strony, na początku tego roku, szef projektu samochodowego Apple, o kryptonimie Titan, opuścił Cupertino i przeszedł do Forda.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy