ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Netflix Games na iPhone

Netflix Games dopuszczone do iOS i iPadOS przez Apple

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Po miesiącach testów i kontrolowanych wydań Netflix w końcu udostępnił swoją bibliotekę gier mobilnych użytkownikom Androida na całym świecie 2 listopada. Niestety, wersja iOS aplikacji jeszcze nie otrzymała tego nowego dodatku. Spekulowano, że ten nigdy nie trafi na iPhone z powodu dość restrykcyjnej polityki Apple dla usług takich jak Google Stadia, czy GeForce Now. Mimo to Netflix dał właśnie znać, że funkcja ta trafi także na urządzenia tego producenta.

Netflix Games na iPhone

Netflix Games na iPhone

Fakt, że Android dostał nową funkcję przed iPhone, jest dość zaskakujący i zdawał się sugerować, że w przypadku urządzeń Apple po prostu jej nie dostaniemy. Okazuje się jednak, że Netflix niejako ominął politykę Apple dotyczącą blokowania innych abonamentów growych. W jaki sposób? Otóż w przypadku iOS Netflix planuje wydać każdy z jego gier indywidualnie w App Store. Tak przynajmniej twierdzi pewien data miner, który doszedł do tego wniosku po kopaniu wewnątrz kodu aplikacji Netflixa. Każdy tytuł będzie musiał być pobrany osobno z aplikacji Netflixa. Następnie, w każdej grze aby grać będzie trzeba się zalogować przez swoje konto Netflix.

Zobacz też: Xiaomi z nową technologią chłodzenia dla smartfonów – koniec z przegrzewaniem?

Warto dodać, że jest to ruch, na który nie zdecydowała się żadna z usług strumieniowania gier. Jednak w przypadku Netflixa gry są uruchamiane na samym smartfonie. Oferowanie osobnych aplikacji do strumieniowania gier to już zupełnie inna sytuacja, która kompletnie mija się w tym przypadku z celem. Dlatego też nie ma co liczyć na to, że inne firmy skorzystają z wybiegu, na który zdecydował się Netflix.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy