Na początku czerwca dowiedzieliśmy się, że Samsung i AMD pracują razem nad kolejnymi układami Exynos, które jako pierwsze będą miały w sobie GPU od AMD. Cóż, dzisiaj Samsung dał mocną wskazówkę na temat tego, kiedy będzie premiera pierwszego takiego układu, a dokładniej Exynosa 2200. Trzeba przyznać, że nie jest to raczej wskazówka, którą można uznać za skomplikowaną zagadkę, a raczej coś, co skojarzy każdy, kto jest na nieco wyższym poziomie poznawczym niż przejedzony chomik.

Samsung Exynos 2200 data premiery

Samsung Exynos 2200 data premiery

Producent na jednym ze slajdów zapowiadających nowy układ napisał:

… pokażmy wam, jak będzie wyglądać rozrywka w przyszłości (…) wszystko zmieni się 19 listopada 2021 roku.

Południowokoreański gigant technologiczny idzie jeszcze dalej w swoim podkreślaniu skoku, jaki ten nowy chipset rzekomo przyniesie branży mobilnych technologii:

Gaming przeszedł długą drogę. To, co kiedyś uważaliśmy za wciągające, zależało od wielu czynników zewnętrznych, takich jak otoczenie. Ale postępy w dziedzinie półprzewodników zmieniły to…

Zobacz też: Nintendo przebuduje Switcha stawiając na maksymalną optymalizację – firma jest do tego zmuszona

Jak widać, Samsung nawet nie zamierza się tu silić na skromność. Można wręcz uznać, że nieco przesadza w tej kwestii. Chyba że wraz z Exynosem 2200 na smartfony trafi także jego usługa strumieniowania gier, która powstała z myślą o telewizorach. Na razie wiemy, że owoc współpracy Samsunga i AMD prawdopodobnie przyniesie znaczną poprawę mocy graficznej. To może nawet obejmować możliwości ray-tracing, dzięki rdzeniom mRDNA. Jednak nawet najwydajniejszy układ graficzny trudno nazwać rewolucją na smartfonie. Zobaczymy jednak, czym Samsung postanowi nas zaskoczyć za ponad tydzień.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.