Chiński sabotaż w Rosji

Qualcomm dąży do pogłębienia współpracy z chińskimi firmami

1 minuta czytania
Komentarze

Qualcomm dąży do pogłębienia i rozwoju relacji ze swoimi partnerami w Chinach. Właśnie przez ten pryzmat ten amerykański producent procesorów określa swoje plany ekspansji w dziedzinach takich jak 5G, sztuczna inteligencja, IoT (internet rzeczy), AR i inne nowoczesne technologie. Frank Meng, prezes Qualcomm China podzielił się tymi nowinami w momencie, gdy firma współpracuje z lokalnymi partnerami w Chinach, aby zaprezentować szereg nowych zaawansowanych rozwiązań i produktów na targach China Intentional Import Expo, które odbywają się obecnie w Szanghaju.

Qualcomm skupi się na Chinach

Qualcomm skupi się na Chinach

Podkreślił przy tym, że wysiłki Chin będą również pomocne w tworzeniu bardziej otwartego i integracyjnego środowiska biznesowego. Dodatkowo dyrektor uważa, że gotowość do dzielenia się możliwościami rozwoju ze światem pomoże również zwiększyć międzynarodową współpracę na rzecz innowacji. Podkreślił przy tym, że takie działania są również tym, co zachęciło Qualcomma do rozpoczęcia inwestycji w Chinach i rozszerzenia współpracy z chińskimi partnerami. Na koniec dodał, że pogłębiająca się współpraca z chińskimi partnerami pomoże również w rozwoju i wzroście w takich dziedzinach jak inteligentne terminale, przemysłowy Internet, inteligentny transport, inteligentne miasta i inne branże. Innymi słowy, rozwijające się partnerstwo jest również promocją gospodarki cyfrowej i jej rozwoju.

Zobacz też: Polska Policja zadebiutowała na TikToku

Jeśli jednak zastanawiacie się, dlaczego akurat Chiny, to już śpieszę z wyjaśnieniami. Otóż producenci z Państwa Środka są kluczowymi klientami Qualcomma. Zarówno amerykańskie Apple i Google, jak i koreański Samsung dysponują swoimi autorskimi procesorami. Dlatego tak istotne dla Qualcomma są Chiny.

Źródło: Gizmochina

Motyw