ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ubisoft skasował konto

Kanadyjskie studia Ubisoft zaczęły ostrą batalię o pracowników

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Aby zachować talenty deweloperskie w swoich murach, kanadyjskie studio Ubisoft zaoferuje swoim pracownikom podwyżki płac sięgające nawet 20 procent, ale największe zarezerwowane są dla starszych pracowników. Oczywiście nie wszystkim się taki stan rzeczy podoba. Niektórzy twierdzą, że podnoszenie pensji wyżej opłacanych pracowników skutkuje tylko większymi nierównościami.

Ubisoft podnosi pensje pracownikom

Ubisoft podnosi pensje pracownikom

Ubisoft powiedział Kotaku, że zwiększone płace pojawiają się wraz z rosnącą konkurencją w regionie. Pierwsze zwiększone wypłaty powinny pojawić się jeszcze w tym miesiącu, ale nie jest to jedyna rzecz, którą otrzymają. Oprócz podwyżki, pracownicy kanadyjskich studiów wydawcy będą mogli ubiegać się o więcej urlopu wypoczynkowego oraz otrzymywać większe wynagrodzenie podczas urlopu wychowawczego. Nie jest jasne, czy studia w innych krajach otrzymają podobne podwyżki i świadczenia.

Zobacz też: Netflix wydał nowy zwiastun Stranger Things 4 – zdaje się on sugerować datę premiery

Źródła podały, że większość pracowników otrzyma 5-7% podwyżki, ale starsi pracownicy dostaną nawet 20-procentowe podwyżki. Taka dysproporcja może spowodować jeszcze większe nierówności wśród pracowników.

Poprzez ogromną wagę podwyżek płac na korzyść starszych pracowników, kierownictwo pogłębia przepaść między wysoko i nisko opłacanymi pracownikami.

— napisała grupa A Better Ubisoft, która prowadzi kampanię na rzecz lepszych warunków pracy w firmie.

Prawda jest jednak taka, że Ubisoft dba przede wszystkim o tych wydajniejszych i lepszych pracowników, których praca przynosi mu znacznie większe zyski. Dlatego też uważam, że pozostali powinni raczej dążyć do osiągnięcia ich poziomu i przez to zarabiać więcej, a nie wymagać zrównania płac, bo czują się źle z tym, że ktoś zarabia więcej. To jednak tylko moja opinia, z którą pewnie wielu się nie zgodzi.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy