ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi i Samsung są liderami w Polsce

Rynek smartfonów w Polsce: Xiaomi i Samsung liderami, duże spadki Apple

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Znamy już dane firmy badawczej Canalys za III kwartał 2021 roku. Na rynku smartfonów w Polsce liderami są Samsung oraz Xiaomi. Duże powody do zadowolenia ma OPPO, a w odwrotnej sytuacji jest Apple.

Xiaomi i Samsung liderami na rynku smartfonów w Polsce

Zarówno Xiaomi, jak i Samsung utrzymały się na zajmowanych przez siebie pozycjach w rankingu najważniejszych dostawców smartfonów na polskim rynku. Ich udział w rynku wynosi jednak po 28%, co oznacza, że przewaga chińskiego producenta nad koreańskim spadła praktycznie do zera. W dodatku obie firmy zanotowały straty rok do roku (Xiaomi o 36%, Samsung o 33%).

Na miejsce zamykające podium awansowało OPPO, które może pochwalić się 11% udziałem w rynku smartfonów w Polsce oraz aż 44% wzrostem rok do roku. Tuż za pierwszą trójką znalazło się Lenovo z 8% udziałem w naszym rynku i 8% wzrostem. Pierwszą piątkę zamyka Apple — smartfony tej firmy również mają 8% udział w rynku, ale w przeciwieństwie do Lenovo nie notuje wzrostu, tylko niemałe straty. Wynoszą one aż 52%.

Czytaj także: PAC-MAN i OnePlus – Tuomas Lampen rozmawia z nami o wyjątkowym smartfonie

Nieco inaczej wyglądał rynek smartfonów w III kwartale 2021 roku na świecie. W ujęciu globalnym to Samsung jest liderem, a Apple zajmuje drugą pozycję. Xiaomi zamyka podium.

źródło: Canalys, mat. prasowe

Sprawdź najnowsze wpisy