ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wiadomości Google z wysyłaniem zdjęć

Google integruje aplikację Zdjęcia i Wiadomości – MMS-y mają godnego następcę

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

MMS-y wciąż są niezwykle popularną formą komunikacji mimo swoich wad. Wymagają one bowiem osobnej konfiguracji, a ilość przesłanych danych jest śmiesznie mała. Z tego też powodu każde zdjęcie czy film wysłane tą metodą są skompresowane. Skąd więc ich popularność? Otóż są dostępne niemal dla wszystkich. Nie ma większego znaczenia, z jakiego usług operatora korzystamy, czy jakiego producenta mamy smartfon. Nie musimy nawet korzystać z komunikatora internetowego. Wysyłanie zdjęć jest możliwe dla każdego. Google szykuje jednak coś o wiele lepszego.

Wiadomości Google z wysyłaniem zdjęć

Wiadomości Google z wysyłaniem zdjęć

Serwis 9to5Google w swoim najnowszym raporcie APK Insight podzielił się, że odkrył, iż domyślna aplikacja SMS/RCS dla Androida, czyli Wiadomości Google może otrzymać nową funkcję, która pozwala użytkownikom wysyłać obrazy i filmy przez Zdjęcia Google w przypadkach, gdy RCS nie jest dostępny. Wersja beta Wiadomości Google oznaczona numerem 10.4 ujawnia nową preferencję ustawień o nazwie: Zdjęcia Google: Udostępniaj ostrzejsze wideo w tekście (SMS/MMS). Według opisu funkcji odbiorcy mogą otrzymać link Zdjęć Google, który można kliknąć i obejrzeć treść multimedialną. Inną możliwością jest to, że odbiorca, który otrzyma link Zdjęcia Google do aplikacji Wiadomości, może być w stanie oglądać treść multimedialną bezpośrednio z okna czatu.

Zobacz też: Xiaomi otwarcie rzuca wyzwanie Samsungowi i Apple

Oczywiście udostępnianie w chmurze dużych plików nie jest nową koncepcją. Wymaga to jednak korzystania z komunikatorów lub oprogramowania danego producenta smartfonów. Tutaj natomiast mamy do czynienia z aplikacją domyślną w samym Androidzie, a co za tym idzie powszechnie dostępną.

Źródło: 9to5Google

Sprawdź najnowsze wpisy