ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WhatsApp z ulepszoną obsługą wielu urządzeń

WhatsApp bez smartfona online? Nareszcie to możliwe, choć z ograniczeniami!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Tydzień temu informowałem Was zarówno, że najpopularniejszy komunikator na świecie odcina się od starszych smartfonów z Androidem, jak i przedstawiałem sposób na korzystanie z WhatsApp na komputerze. Dzisiaj do gry wchodzi swego rodzaju rozszerzenie właśnie tego poradnika, gdyż Facebook, a właściwie Meta postanowili, że nie jest już wymagany smartfon online. Co przez to rozumieć, jak do tego podejść? Poznajcie szczegóły obsługi WhatsApp na komputerze na nowo.

WhatsApp przestaje wymagać smartfona online

whatsapp desktop smartfon online offline

Obsługa WhatsApp na komputerze nie jest czymś specjalnie trudnym, ale dotychczas pojawiało się wymaganie, które mogło być dla wielu osób znaczącym ograniczeniem. Wszystko sprowadza się do tego, że faktycznie możemy skorzystać z komunikatora przez przeglądarkę lub przez specjalną aplikację na Windowsa i macOS. Jednak wciąż musieliśmy mieć włączony smartfon — stale podpięty do Internetu. Teraz WhatsApp znosi to wymaganie w ramach najnowszej aplikacji na Androida i iOS. Co prawda wciąż widać przy niej oznaczenie beta, ale to zapewne tylko kwestia czas. Firma postanowiła, że umożliwi korzystanie z konta WhatsApp na komputerze bez głównego urządzenia online przez 14 dni. Wciąż wtedy rozmowy odbywają się szyfrowanym torem. Jednym z kolejnych ograniczeń jest fakt, że w taki sposób możemy porozumiewać się z osobami, które również korzystają z najnowszej wersji aplikacji.

Zobacz też: Cyfrowe znaki wodne mogą pomóc w walce z fake newsami.

Wspomniane 14 dni zdają się idealnym czasem w sytuacji, gdy zgubiliśmy telefon lub jesteśmy poza zasięgiem sieci komórkowej. Oczywiście szkoda, że w ten sposób nie jesteśmy w stanie powiązać drugiego smartfona, ale małymi krokami WhatsApp otwiera się na społeczność.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy