ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Pixel Fold anulowany

Składany Pixel Fold w przyszłym roku, ale nie liczcie, że wszystko będzie „pro”

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Pojawienie się Androida 12L tylko wzmocniło wcześniejsze plotki. O tym, że Google jest zainteresowane składanymi smartfonami, nieoficjalnie mówiło się od dawna. Pojawienie się oprogramowania skierowanego właśnie do obsługi dużych i elastycznych wyświetlaczy zaogniło sytuację. Dlatego na nowo zaczęły się poszukiwania informacji na temat tego, czym może być Pixel Fold, kiedy go ujrzymy i wszelkich innych, pobocznych danych związanych z tym smartfonem. Takowe właśnie trafiły do Sieci, więc poznajmy bliżej.

Google ograniczy technologie w Pixel Fold — potencjalnie najbardziej ucierpią aparaty

google pixel fold aplikacja aparat plany

Przede wszystkim trzeba ustalić źródło wiedzy. Ta, jak to najczęściej bywa w przypadku smartfonów Google, sprowadza się do aplikacji aparatu. Amerykanie bardzo często zamieszczają w niej zablokowane rozwiązania i wzmianki, których teoretycznie nikt nie powinien zobaczyć. Teoria to jedno, praktyka to drugie. Model Pipit, dzisiaj nazywany Passport to właśnie oczekiwany przez nas Google Pixel Fold. Z racji przejrzenia kodu źródłowego programu do robienia zdjęć dowiedzieliśmy się, że Amerykanie planują wykorzystać aparaty, które znamy bardzo dobrze od… czasów Pixela 3.

Sony IMX363, czyli bardzo lubiana matryca 12,2 MPx przez Google, ma być głównym aparatem Pixela Folda. To zdecydowany krok wstecz względem rewolucji wprowadzonej w serii Pixel 6. Składany smartfon tak naprawdę ma wykorzystać dwa takie sensory, więc możemy domyślać się, że drugi otrzyma obiektyw szerokokątny. Do zestawu dochodzą kolejne zdublowane matryce — tym razem Sony IMX355 (8 MPx). W ten sposób możemy domyślać się, że firma wykorzysta jeden aparat do selfie na zewnątrz, a drugi wewnątrz rozkładanej obudowy.

Zobacz też: realme dołącza do programu Eco Rating — ile punktów dostały telefony tej marki?

Premiera Pixela Fold wciąż nie została określona konkretnym terminem. Niemniej szanse na to, że smartfon pojawi się w tym roku, są już nikłe. Dlatego patrząc na powyższe informacje o aparatach, bierzcie też pod uwagę, że mówimy o smartfonie nowej generacji. Jednak to w przypadku Google ma drugorzędne znaczenie.

Źródło: GSM Arena, 9to5Google

Sprawdź najnowsze wpisy