ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wietnamskie Xiaomi

Xiaomi otwarcie rzuca wyzwanie Samsungowi i Apple

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Lu Weibing, starszy wiceprezes Xiaomi Group China i GM Redmi, ogłosił, że Xiaomi planuje prześcignąć wszystkie inne marki smartfonów, w tym Samsunga i Apple, aby stać się numerem 1 na świecie. Dodał, że firma będzie celować w pierwszej kolejności w chiński rynek i skupi się na dystrybucji stacjonarnej, ponieważ 70% sprzedaży smartfonów w Państwie Środka właśnie w ten sposób trafia do klientów.

Xiaomi chce pokonać Samsunga

Xiaomi chce pokonać Samsunga

Xiaomi planuje mieć 30 tysięcy sklepów detalicznych w Chinach w ciągu najbliższych 3 lat. Warto tu dodać, że firma ostatnio świętowała otwarcie 10-tysięcznego sklepu w swojej ojczyźnie. Proces otwierania nowych placówek więc znacznie przyśpieszy. Skąd ta decyzja? Otóż sprzedaż detaliczna to coś, w czym Xiaomi wciąż pozostaje w tyle i jest pokonane przez filie BBK Electronics, OPPO i Vivo w Chinach. To samo dotyczy również całego świata.

Zobacz reż: NASA chce stworzyć nowe ramy do określania życia pozaziemskiego

Wiceprezes Xiaomi dodał także, że tylko wtedy, gdy cel jest trudny do osiągnięcia, może być wartościowy.  Podkreślił, że konkurencja, poprzez sklepy stacjonarne sprzedaje produkty, które Xiaomi już oferuje po znacznie niższych cenach. Według niego dzieje się tak dlatego, że sklepy posiadają siłę perswazji, czyli coś, czego brakuje w sprzedaży online. Oczywiście warto tu dodać, że problemy z dostępem do podzespołów nie ułatwiają tego procesu. Plany Xiaomi dotyczące dominacji w 2024 roku są uzupełnione o cele związane z masową produkcją własnych samochodów elektrycznych w tym samym roku.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy