tweeter-hp

 

 

 

Choć rozbudowane funkcje Google są dla wielu serwisów zagrożeniem, to popularny na całym świecie Twitter chwali się nawiązaną z Google współpracą, dzięki której już od maja wyszukując informacje w mobilnym Google otrzymujemy w wynikach pasujące do zapytania tweety. Krótkie wiadomości wyświetlane są bezpośrednio w wyszukiwarce nad innymi linkami. Współpraca wydaje się być korzystna dla obu stron ponieważ właśnie poinformowano, że od teraz także w komputerowej wersji wyszukiwarki znajdziemy tweety.

 

 

Tweety w mobilnym Google:

 

 

twitter2

 

 

…. i na komputerze:

 

 

twitter-google-desktop

 

 

 

Obok wiadomości w wersji komputerowej Google wyświetlane są także:

 

  • profil autora
  • data opublikowania
  • obrazki dołączane do tekstu
  • jeśli w polu wyszukiwania wpisaliśmy hashtag (jak na przykładowym screenie powyżej) to będzie on także obok wyników z tweetera.

 

 

Niestety nadal wyświetlanie wiadomości z serwisu Twitter dostępne jest jedynie dla korzystających z Google.com (język angielski). Jest to jednak najpewniej tylko i wyłącznie kwestia czasu, kiedy funkcja będzie dostępna we wszystkich językach Google. Nie są znane oficjalne korzyści ze współpracy. Najprawdopodobniej Twitter w  ten sposób skutecznie może nakłonić nieprzekonanych do usługi, a Google ma dostęp do najświeższych informacji.

Jakiś czas temu pojawiły się też plotki jakoby Google miał zamiar przejąć serwis.

 

 

Źródło: Googlewatchblog.de

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg