ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
USB-C w iPhone? Tak twierdzi analityk

USB-C w iPhone dla każdego chętnego majsterkowicza? No prawie każdego…

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jeśli czekałeś na iPhone z portem USB-C zamiast złącza Lightning, to nie musisz już liczyć na Apple. Twórca projektu, który polegał na podmianie złączy, właśnie stworzył instrukcję, dzięki której niemal każdy  będzie w stanie dokonać tej jakże upragnionej przez wielu modyfikacji. Ta rzecz jasna wiąże się z utratą gwarancji, jak i ryzykiem uszkodzenia sprzętu. Jednak pewna ręka, umiejętność wykonywania instrukcji i znajomość angielskiego wystarczą, aby dokonać zmian. No i kupa drogiego i skomplikowanego sprzętu, którego raczej nie posiadacie.

Jak zrobić iPhone z USB-C – poradnik

W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że student inżynierii Ken Pillonel zmodyfikował iPhone X zamieniając port Lightning na USB-C. Było to wielkie osiągnięcie, ponieważ port USB-C był w pełni funkcjonalny zarówno do ładowania, jak i przesyłania danych. Wtedy też obiecał, że stworzy poradnik, tak, aby każdy mógł się tego podjąć i jak widać, słowa dotrzymał. Oprócz materiału wideo, który możecie obejrzeć wyżej, także stworzył repozytorium GitHub zawierające wszystkie instrukcje potrzebne do tej modyfikacji.

Zobacz też: Microsoft Loop to nowa, świetna aplikacja, która przyda Ci się w pracy

W 14-minutowym filmie Pillonel wyjaśnia, że mod wymagał trochę inżynierii wstecznej i kreatywnego myślenia, aby naśladować właściwy port USB-C. W szczególności musiał wymyślić, jak zmapować linie zasilania i danych między złączem Lightning na płycie głównej iPhone a portem USB-C, jak również odwzorować układ C94 firmy Apple. Następnie musiał wymyślić, jak wyprodukować elastyczną płytkę drukowaną, która zmieści się wewnątrz iPhone X i strukturę nośną, która utrzyma port USB-C w miejscu. Z całą pewnością można powiedzieć, że niewiele osób posiada narzędzia wymagane do wykonania tego moda, ale przynajmniej nie muszą one przejść przez tę samą trudną podróż jak Pillonel. Możliwe jednak, że wiele osób dzięki temu będzie mogło otworzyć biznes polegający na modyfikowaniu iPhone.

Źródło: Kenny Pi

Sprawdź najnowsze wpisy