ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wietnamskie Xiaomi

Xiaomi przenosi część produkcji smartfonów z Chin – nowa fabryka wystartuje niebawem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Oświadczenie o ujawnieniu istotnych informacji przedstawione na Pakistańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych wskazało, że chiński potentat technologiczny Xiaomi rozpocznie produkcję smartfonów w tym kraju od stycznia 2022 roku. Xiaomi zamierza produkować do 3 milionów smartfonów rocznie w zakładzie produkcyjnym na terenie tego państwa. Oczekiwany przychód z działalności Xiaomi w Pakistanie to 450 milionów dolarów rocznie.

Xiaomi wyprodukuje smartfony w Pakistanie

Xiaomi wyprodukuje smartfony w Pakistanie

Kluczowe szczegóły zostały złożone w tym tygodniu na Pakistańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych przez lokalnego partnera Xiaomi, Air Link Communication Limited. Umowa produkcyjna została zawarta pomiędzy Xiaomi i Select Technologies (Pvt) Limited, spółką zależną Air Link Communication Limited. Select Technologies będzie partnerem produkcyjnym dla Xiaomi w Pakistanie, skupiając się na produkcji telefonów komórkowych i miało za zadanie produkować urządzenia mobilne określonych marek. Możliwe, że Xiaomi nie będzie jedyną marką, której telefony wyprodukuje Select Technologies.

Zobacz też: Premiera Huawei Watch GT 3 – nowy smartwatch w Polsce, a do tego wyjątkowe słuchawki

Spółka dominująca, Air Link Communication Limited, twierdzi, że nowa inwestycja, która ma na celu roczną produkcję od 2,5 do 3 milionów sztuk, będzie miała istotny wpływ na perspektywy finansowe spółki. Prognoza przychodów dla nowej produkcji smartfonów Xiaomi jest przewidywana na 450 milionów dolarów rocznie. Zakład produkcyjny jest zlokalizowany w pobliżu kompleksu produkcyjnego telefonów komórkowych Air Link w Lahore. Ten będzie nadal posiadać duży udział w łańcuchu dystrybucji smartfonów Xiaomi w Pakistanie, a nowy zakład produkcyjny jeszcze bardziej umocni jego pozycję na rynku.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy