ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Diablo IV opóźnione

Overwatch 2 i Diablo IV opóźnione – źle się dzieje w Blizzardzie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Activision Blizzard po raz kolejny opóźnia premiery Overwatch 2 i Diablo IV. Po miesiącach wstrząsów w spółce zależnej Blizzard Entertainment wynikających z pozwu o molestowanie seksualne, który stan Kalifornia złożył w lipcu, wydawca ogłosił podczas niedawnej rozmowy o wynikach finansowych za trzeci kwartał 2021 roku, że przesuwa te gry w czasie. Ma to pozwolić zespołom pracującym nad tytułami na przygotowanie produktów o wysokiej jakości.

Diablo IV opóźnione

Diablo IV opóźnione

Podczas gdy nadal planujemy dostarczyć znaczną ilość produkcji od Blizzarda w przyszłym roku, teraz planujemy późniejszą premierę dla Overwatch 2 i Diablo IV niż pierwotnie przewidywano. Te decyzje sprawią, że wyniki finansowe będą zauważalnie gorsze, niż pierwotnie zakładano. Jednak jesteśmy pewni, że jest to właściwy kierunek działań dla naszych ludzi, naszych graczy i długoterminowych sukcesów naszych franczyz.

— Stwierdziła firma w oświadczeniu. 

Zobacz też: Poczta Polska będzie miała swoją aplikację mobilną – rychło w czas

Blizzard ogłosił Overwatch 2 i Diablo IV na Blizzconie 2019. W tym czasie studio dało jasno do zrozumienia, że obie gry są we wczesnym stadium rozwoju, ale oczekiwano, że wyda je gdzieś w 2021 roku. Activision rozwiało te nadzieje na początku roku, kiedy powiedziało, że żaden z tytułów nie ukaże się w 2021 roku. Obecnie przesunięcie premiery może natomiast oznaczać, że rok 2022 również jest coraz mniej realny. Zwłaszcza że osoba kierująca tymi projektami właśnie odeszła z firmy.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy