s gear cm 12-135645

 

Patrzę i oczom własnym nie wierzę – pewien zdolny deweloper z XDA stworzył niedawno… działający port Androida 5.1.1 na zegarek Samsung S Gear. Choć nie jest jeszcze w pełni sprawny, posiada masę niedziałających funkcji i jest maksymalnie wyszczuplony – trzeba przyznać, że robi wrażenie!

 

Samsung Gear S powstał z myślą o zastąpieniu telefonu gadżetem mieszczącym się na ręce. Chociaż plany nie do końca się powiodły, stworzyły odpowiednie warunki na instalacje Custom ROMu. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie slot na kartę micro SD i wymagana ilość pamięci systemowej. Niemniej, przed programistą stało nie lada wyzwanie, które jak widać udało mu się zrealizować. Projekt jest ciągle rozwijany, eliminowane są błędy i wprowadzane nowe funkcje. Mimo, że trudno dać temu wiarę, pojawiają się użytkownicy, którzy już zainstalowali zmodyfikowanego Androida na swoim zegarku i są z niego zadowoleni. Czekam na dalszy rozwój tego dziwnego przedsięwzięcia, traktując go bardziej jako ciekawostkę. Zainstalowalibyście sobie takie „ustrojstwo” na swoim smartwatchu?

 

Źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jędrzej Markiewicz

Konferansjer, trener wystąpień publicznych, felietonista.Oby-niedługo magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UAM w Poznaniu.