jelly-bean
Wygląda na to, że Google samo odsłoniło przedpremierowo informacje na temat nadchodzącej aktualizacji Androida. Nowa wersja naszego ulubionego systemu mobilnego będzie nosić nazwę kodową Jelly Bean i zostanie oznaczona numerkiem 4.1, a nie 5.0, jak zakładali niektórzy.

jellybean_thumbjellybean1

Informacje te ujrzały światło dzienne przypadkowo, a źródłem przecieku jest samo Google. Przypomnijmy, że od jakiegoś czasu Amerykanie mają możliwość zakupu Galaxy Nexusa bezpośrednio przez sklep Google Play. Niedawno na stronie informującej o cechach smartfonu od Google pojawiła się informacja, że wkrótce otrzyma on aktualizację systemu do wersji Android 4.1 o nazwie rozpoczynającej się literami „Jell” – reszta tekstu została ucięta. Pojawiła się też nowa miniaturka Galaxy Nexusa i możemy być pewni, że jedną ze zmian w Androidzie 4.1 będzie nowa tapeta i odświeżony widżet wyszukiwania. Co ciekawe został on przedstawiony kilka dni wcześniej, w podglądzie oficjalnej aplikacji Google I/O.

jellybean-widget

Wygląda na to, że kolejna odsłona Androida nadejdzie już wkrótce. Zapewne zostanie ona zaprezentowana wraz z tabletem sygnowanym logo Google i możemy być pewni, że jednym z pierwszych urządzeń, na które trafi będzie Galaxy Nexus.

źródło: androidpolice.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski